Pidgin kapatılınca kayboluyor

Başlatan airsrevenge, 01 Eylül 2009 - 11:32:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

airsrevenge

Merhaba,

Pidgini kapatınca eskiden zarf işareti panelde dururdu. Yanlışlıkla iki pidgin açtığım için o zarfa sağ tıklayıp panelden sil dedim, şu anda da pidgini başlattığımda o zarf çıkmıyor dolayısıyla programı X tuşu ile kapattığımda tekrar açmak için programı tekrar açmam gerekiyor.
Çözüm önerileri için şimdiden teşekkür ederim.

utdmr

"Panele ekle" kısmında "Notification Area" gibi bir eklenti olmalı(Türkçe'si de olabilir, emin değilim), budur herhalde sizin panelden sildiğiniz.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

airsrevenge

malesef o değil sanırsam, onu ekledikten sonra da aynı problem devam ediyor.

özgürubuntu

Pidgin'de Araçlar > Tercihler'e gidin, Arayüz sekmesinde yani açılan penceredeki ilk sekmede "Sistem Çekmecesi Simgesi" Sistem Çekmecesi Simgesini Göster : "Her Zaman" diye belirleyip deneyin ;)

airsrevenge

araçlar'da tercihler yok fakat yeğlenenler var :) oradan ayar yaptım tam olarak önceki durum olmadı fakat benzer şekilde orada konuşma baloncuğu çıktı.

özgürubuntu

tamam olmuş işte ;) artık kapattığında pidgin kapanmayacak, bu arada kontrol ettim bende "tercihler" diye geçiyor, sanırım sizin Pidgin sürümünüz eski benimkisi Pidgin 2.6.1

maxxblade