[Çözüldü] Ubuntuzilla ile firefox 3.5.2 ve bağlantı problemi

Başlatan m.erin, 31 Ağustos 2009 - 05:20:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

m.erin

Merhaba arkadaşlar.
Forum içerisindeki bir başlıktan yola çıkarak ubuntuzilla ile firefox'un son sürümü 3.5.2'yi kurdum. Kurulumdan sonra firefox'u açıp herhangi bir siteye girmek istediğimde hep "Sunucu bulunamadı" hatası alıyorum. Fakat internet bağlantımda sorun yok. Açmaya çalıştığım sayfaların tümüne ping atabiliyorum. Ubuntu 9.04 64 Bit kullanıyorum. Biraz arama yaptım ve ia32-libs isminde bir GTK kütüphanesi yüklenemiyormuş, tam da anlayamadım.

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.

heartsmagic

Firefox'un eski sürümü duruyor mu sistemde? Duruyorsa ona böyle bir durum var mı?
Bir de ilk adım sorusu ancak gözden kaçmış olabilir, çevrimdışı kipte kalıp kalmadığını kontrol ettin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erhangulsum

Alıntı yapılan: heartsmagic - 31 Ağustos 2009 - 09:54:53
Firefox'un eski sürümü duruyor mu sistemde? Duruyorsa ona böyle bir durum var mı?
Bir de ilk adım sorusu ancak gözden kaçmış olabilir, çevrimdışı kipte kalıp kalmadığını kontrol ettin mi?

mozilla eski surumu duruyor ve kaldirilamiyor zaten, cevrimici olarak denedim ve firefoxda acti ama shiretoko da acmadi. sag alttaki sohbet kutusu da ayni sekilde cikmiyor firefoxdaki gibi, popup olarak aciyor. oradan durumu degistiremedim yani.

m.erin

Eski sürümü duruyor, ama firefox ikonlarına tıklayınca en son yüklenen verisyonu açıyor. Eski sürüm bir şekilde saklanıyor. Shiretoko 3.5.2. ile rahatlıkla internete girilebiliyor, ama firefoxla bağlantı yok sanki :)

erhangulsum

Alıntı yapılan: m.erin - 31 Ağustos 2009 - 13:48:49

Eski sürümü duruyor, ama firefox ikonlarına tıklayınca en son yüklenen verisyonu açıyor. Eski sürüm bir şekilde saklanıyor. Shiretoko 3.5.2. ile rahatlıkla internete girilebiliyor, ama firefoxla bağlantı yok sanki :)

shiretoko ile  giriliyor ama facebook videolar izleyemiyorsun. sohbet popup olarak aciyor ve acilinca sol tarafta eski bir mozilla surumu kullaniyorsunuz diyerek yeni surumun indirme sayfasina yonlendiriyor :) nasil isse anlamadim

ironic

Öncelikle verilen betiği denemedim. Eğer her iki kişide de sorunlar varsa , sanırım betiğin çeşitli uyumluluk sorunları var.

ubuntuzilla.py -a remove -p firefox

ile kurduğunuz firefox u geri kaldırın. Zaten güncel 3.5 sürümü depoda vardı. 3.5 serisine ait günlük yapımları (build) takip etmek istiyorsanız

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=10220.msg126024#msg126024

erhangulsum

Alıntı yapılan: ironic - 31 Ağustos 2009 - 14:20:17
Öncelikle verilen betiği denemedim. Eğer her iki kişide de sorunlar varsa , sanırım betiğin çeşitli uyumluluk sorunları var.

ubuntuzilla.py -a remove -p firefox

ile kurduğunuz firefox u geri kaldırın. Zaten güncel 3.5 sürümü depoda vardı. 3.5 serisine ait günlük yapımları (build) takip etmek istiyorsanız

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=10220.msg126024#msg126024

kodu kabul etmiyor

sudo ubuntuzilla.py -a remove -p firefox seklinde de denedim olmadi

bytan

Çıktıyı aktarırsanız daha iyi olur. Kabul etmiyor derken ne kastettiğiniz anlaşılamıyor.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

nebri

Bu link'ten ia32-libs paketini indirip kurabilirsin. Benim sorunumu çözmüştü seninkini de çözer yüksek ihtimalle.
ubuntuzilla.py -a remove -p firefox komutunun çalışmamasının sebebi yüklenemeyen paketler olabilir.
"Bu ödülü tutkuyla sevdiğim yalnız ve güzel ülkeme adıyorum" Nuri Bilge CEYLAN
"Ben gelecek için hiç bir endişe duymadım. O yeterince hızlı geliyor." Albert EINSTEIN

erhangulsum

Alıntı yapılan: bytan - 31 Ağustos 2009 - 15:24:54
Çıktıyı aktarırsanız daha iyi olur. Kabul etmiyor derken ne kastettiğiniz anlaşılamıyor.

erhan@erhangulsum:~$ ubuntuzilla.py -a remove -p firefox
bash: ubuntuzilla.py: command not found
erhan@erhangulsum:~$

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ağustos 2009 - 15:46:07

Alıntı yapılan: nebri - 31 Ağustos 2009 - 19:49:20
Bu link'ten ia32-libs paketini indirip kurabilirsin. Benim sorunumu çözmüştü seninkini de çözer yüksek ihtimalle.
ubuntuzilla.py -a remove -p firefox komutunun çalışmamasının sebebi yüklenemeyen paketler olabilir.

yanliz bende amd64 yok :) yani deneyemiyorum hocam bunu :(

bytan

Makinanda ubuntuzilla yüklü değil sanki. Aşağıdaki adımları takip edip kurulumu yapabilirsin:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=11911.msg147401#msg147401
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

erhangulsum

Alıntı yapılan: bytan - 01 Eylül 2009 - 02:00:04
Makinanda ubuntuzilla yüklü değil sanki. Aşağıdaki adımları takip edip kurulumu yapabilirsin:

tesekkurler, hemen deniyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Eylül 2009 - 02:31:17

Alıntı yapılan: bytan - 01 Eylül 2009 - 02:00:04

cok tesekkurler, sonunda sorunsuz kurabildim. bu ve bunun gibi paketler var mi gerekli ve yuklemem gereken?

nebri

Yüklediysen ve sorunsuz kullanıyorsan yüklemen gereken başka bir paket yok, güle güle kullan...
"Ben gelecek için hiç bir endişe duymadım. O yeterince hızlı geliyor." Albert EINSTEIN

m.erin

Defalarca denememe rağmen Firefox 3.5.2 ile internete bağlanamıyorum. Ubuntuzilla ile yüklediğim 3.5.2'yi kaldırınca eski versiyon ile rahatlıkla internete bağlanıyorum.
ia32-libs 64bit deb paketini de yükledim halen sorunum çözülmedi.

Uçbirimde aldığım çıktı:

Gtk-Message: Failed to load module "canberra-gtk-module": /usr/lib/gtk-2.0/modules/libcanberra-gtk-module.so: wrong ELF class: ELFCLASS64
Gtk-Message: Failed to load module "canberra-gtk-module": /usr/lib/gtk-2.0/modules/libcanberra-gtk-module.so: wrong ELF class: ELFCLASS64
GConf Hatası: Yapılandırma sunucusuna bağlanılamıyor; olası nedenler şunlar olabilir: ORBit için TCP/IP desteğini etkinleştirmeniz gerekebilir, ya da bir sistem çökmesinden kaynaklı, bozuk NFS kilitlerine sahip olabilrsiniz. Lütfen daha fazla ayrıntı için http://projects.gnome.org/gconf/ adresine bakınız. (Ayrıntılar -  1: Oturuma bağlantı alınırken başarısız olundu: Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.)
GConf Hatası: Yapılandırma sunucusuna bağlanılamıyor; olası nedenler şunlar olabilir: ORBit için TCP/IP desteğini etkinleştirmeniz gerekebilir, ya da bir sistem çökmesinden kaynaklı, bozuk NFS kilitlerine sahip olabilrsiniz. Lütfen daha fazla ayrıntı için http://projects.gnome.org/gconf/ adresine bakınız. (Ayrıntılar -  1: Oturuma bağlantı alınırken başarısız olundu: Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.)
/usr/lib/gio/modules/libgiogconf.so: wrong ELF class: ELFCLASS64
Failed to load module: /usr/lib/gio/modules/libgiogconf.so
/usr/lib/gio/modules/libgioremote-volume-monitor.so: wrong ELF class: ELFCLASS64
Failed to load module: /usr/lib/gio/modules/libgioremote-volume-monitor.so
/usr/lib/gio/modules/libgvfsdbus.so: wrong ELF class: ELFCLASS64
Failed to load module: /usr/lib/gio/modules/libgvfsdbus.so
LoadPlugin: failed to initialize shared library /var/lib/flashplugin-installer/npwrapper.libflashplayer.so [/var/lib/flashplugin-installer/npwrapper.libflashplayer.so: wrong ELF class: ELFCLASS64]
LoadPlugin: failed to initialize shared library /usr/lib/jvm/java-6-openjdk/jre/lib/amd64/IcedTeaPlugin.so [/usr/lib/jvm/java-6-openjdk/jre/lib/amd64/IcedTeaPlugin.so: wrong ELF class: ELFCLASS64]
LoadPlugin: failed to initialize shared library /usr/lib/xulrunner-addons/plugins/libnullplugin.so [/usr/lib/xulrunner-addons/plugins/libnullplugin.so: wrong ELF class: ELFCLASS64]
LoadPlugin: failed to initialize shared library /usr/lib/xulrunner-addons/plugins/libunixprintplugin.so [/usr/lib/xulrunner-addons/plugins/libunixprintplugin.so: wrong ELF class: ELFCLASS64]
LoadPlugin: failed to initialize shared library /usr/lib/totem/gstreamer/libtotem-cone-plugin.so [/usr/lib/totem/gstreamer/libtotem-cone-plugin.so: wrong ELF class: ELFCLASS64]
LoadPlugin: failed to initialize shared library /usr/lib/totem/gstreamer/libtotem-gmp-plugin.so [/usr/lib/totem/gstreamer/libtotem-gmp-plugin.so: wrong ELF class: ELFCLASS64]
LoadPlugin: failed to initialize shared library /usr/lib/totem/gstreamer/libtotem-mully-plugin.so [/usr/lib/totem/gstreamer/libtotem-mully-plugin.so: wrong ELF class: ELFCLASS64]
LoadPlugin: failed to initialize shared library /usr/lib/totem/gstreamer/libtotem-narrowspace-plugin.so [/usr/lib/totem/gstreamer/libtotem-narrowspace-plugin.so: wrong ELF class: ELFCLASS64]
LoadPlugin: failed to initialize shared library /usr/lib/xulrunner-addons/plugins/librhythmbox-itms-detection-plugin.so [/usr/lib/xulrunner-addons/plugins/librhythmbox-itms-detection-plugin.so: wrong ELF class: ELFCLASS64]
LoadPlugin: failed to initialize shared library /var/lib/flashplugin-installer/npwrapper.libflashplayer.so [/var/lib/flashplugin-installer/npwrapper.libflashplayer.so: wrong ELF class: ELFCLASS64]
LoadPlugin: failed to initialize shared library /usr/lib/totem/gstreamer/libtotem-cone-plugin.so [/usr/lib/totem/gstreamer/libtotem-cone-plugin.so: wrong ELF class: ELFCLASS64]
LoadPlugin: failed to initialize shared library /usr/lib/totem/gstreamer/libtotem-gmp-plugin.so [/usr/lib/totem/gstreamer/libtotem-gmp-plugin.so: wrong ELF class: ELFCLASS64]
LoadPlugin: failed to initialize shared library /usr/lib/totem/gstreamer/libtotem-mully-plugin.so [/usr/lib/totem/gstreamer/libtotem-mully-plugin.so: wrong ELF class: ELFCLASS64]
LoadPlugin: failed to initialize shared library /usr/lib/totem/gstreamer/libtotem-narrowspace-plugin.so [/usr/lib/totem/gstreamer/libtotem-narrowspace-plugin.so: wrong ELF class: ELFCLASS64]

----------------

Az önce tekrar kurdum, şu an internet var, çok ilginç...  ::)

nebri

Kullanabildiğine sevindim, açıkçası sorunu ben de pek anlamadım. Belki de ubuntuzilla'dan kaynaklanmıştır. Tekrar yükleyince düzeldiğine göre.

heartsmagic

Buraya tekrar dönüş yaptığında eğer sorun ortadan kalktıysa konuyu etiketler misin @m.erin?
Biz de böylece başlığı kapatabiliriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.