Ubuntu indirdim. Nasıl yazdırabilirim?

Başlatan A.Kaan, 29 Ağustos 2009 - 01:25:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

A.Kaan

mrb.
ubuntuyu 2. kez yükledim fakat ikisindede rar dosyası halinde çktı .iso degil.
ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim.teşekürler

Ertan ERBEK

Ubuntuyu iki kez internetten indirdim demek istedin sanırım, ya da ben yanlış mı anladım ?

Ben doğru anladı isem indirdiğin dosya rar değil iso dur ve muhtemelen WinRar programın *.iso dosyalarını açmak için ayarlanmıştır.

Bir cd yazma programı ile bu dosyayı cd ye yakmayı deniyebilirsin.
Elbet bir gün bende Linux cuyum diyeceğim.

Başkalarının bilmediği bilgi, bilgi değildir. Bilgini paylaşmak için SUDO ya katkılarını bekliyoruz.

garafatma

Alıntı yapılan: Ertan ERBEK - 29 Ağustos 2009 - 01:27:24
Ubuntuyu iki kez internetten indirdim demek istedin sanırım, ya da ben yanlış mı anladım ?

Ben doğru anladı isem indirdiğin dosya rar değil iso dur ve muhtemelen WinRar programın *.iso dosyalarını açmak için ayarlanmıştır.

Bir cd yazma programı ile bu dosyayı cd ye yakmayı deniyebilirsin.

Kalıp dosyası şeklinde ama, rar'ı açıp yazma.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Sypro

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Linuxman.

Nerden indirdiniz bilmiyorum.Şayet burdan indirmişseniz : http://www.ubuntu.com/getubuntu/download
Ve şuan Windows ortamında iseniz,yazma işlemi için size İmgburn programını tavsiye ederim.
Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !

limitsizim

nasıl yazdırcagını yazmışlar yukarda ben öneri için yazıyorum ubuntu harika bir sistem yükleyince anlayacaksın çok başarılı ve pc yi çok iyi performansla kullanıyor.