iso dosyasını ikiye bölme

Başlatan ahmetturan, 28 Ağustos 2009 - 03:47:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmetturan

elimde 7 gb lik bir iso dosyası var.
bunu iki dvd ye yazmak istiyorum fakat bölmem gerekiyor.
bunu yapacak program var mıdır?
teşekkürler.
boş zaman mahsûlleri
qtHesap
qtRehber

kuleyni

iso dosyasını bi klasörün içine at sonra klasöre sağ tıkla arşiv oluştura tııkla arşivleme türünü seç  diğer seçenekleri göster diye bi yer var onada bi tıkla en aşağıda mb cinsinden değer girilen bi yer var ordan istediğn değeri ayarlayabilirsin.eğer rar yapmak istiyorsan ve rar sisteminde yoksa
sudo apt-get install rar
komutu ile kurabilirsin.

localhost

Alıntı yapılan: kuleyni - 28 Ağustos 2009 - 03:56:46
iso dosyasını bi klasörün içine at sonra klasöre sağ tıkla arşiv oluştura tııkla arşivleme türünü seç  diğer seçenekleri göster diye bi yer var onada bi tıkla en aşağıda mb cinsinden değer girilen bi yer var ordan istediğn değeri ayarlayabilirsin.eğer rar yapmak istiyorsan ve rar sisteminde yoksa
sudo apt-get install rar
komutu ile kurabilirsin.

ISO dosyalari ikiye bölünebiliyormu? Senin anlatimina göre ISO calismazki? @ahmetturan ISO yu yazdirabilmen icin 8GB DBL birtane DVD alman gerekiyor.
Linux LPIC1 - MCSA

kuleyni

evet iso benim dediğim şekilde çalışmaz doğrıu söylüyorsun Kirmizi ama ben arkadaşın yedek almak istediğini düşündüm.

heartsmagic

Eğer amaç bölmek ve sonra birleştirmekse @kuleyni'nin yöntemi olabilir. Ancak çalıştırmaksa olmayacaktır haliyle.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ironic

Bölünse bile içerdiği kurulum buna izin verir mi o da ayrı konu. Bence kapasitesi yüksek bir dvd ile dene.

Sherlock Holmes

Maalesef, tek .iso iki ayri Cd'ye yazma imkanı yok. Gerçekleşse bile fizik kanuna aykırı :D
Burada'da bu konu konuşulmuş, K3b 8gb'lık veriyi DvD DL(dual layer) olarak yazma imkanı veriyormuş ve bu tek cd anlamına geliyor.
Çift cd'li .iso dosyaları varmıdır bunu bilemiyeceğim  :-\

garafatma

Alıntı yapılan: ğnome - 30 Ağustos 2009 - 17:50:03
Maalesef, tek .iso iki ayri Cd'ye yazma imkanı yok. Gerçekleşse bile fizik kanuna aykırı :D
Burada'da bu konu konuşulmuş, K3b 8gb'lık veriyi DvD DL(dual layer) olarak yazma imkanı veriyormuş ve bu tek cd anlamına geliyor.
Çift cd'li .iso dosyaları varmıdır bunu bilemiyeceğim  :-\

Bunun içinde, 8GB'lık boş bir DVD almak gerekli. Ayrıca bildiğim kadarıyla, 8GB DVD'ler çift katmanlı, DVD-RW'ninde çift katmanlı DVD yazmayı desteklemesi gerekiyor.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

unsalmd

Peki 4.7 GB dan birz büyük bir iso dosyası ise, bu zaten normal bir DVD den iso yapılmamış mıdır? bunun dvd ye yazılması nasıl olur ? DL-DVD kullanmak istemiyorum. Ör 5 gb cicarında bir iso dosyası ise. Ne yapmalı? Veya nasıl 4.7 lik  dvd ye yazılır?
BİLGİ sahibi olunmadan FİKİR sahibi olunmaz.UM
İnsanoğlu önüne çıkan sorunlara çözüm arar. KM

garafatma

Alıntı yapılan: unsalmd - 08 Kasım 2009 - 13:27:22
Peki 4.7 GB dan birz büyük bir iso dosyası ise, bu zaten normal bir DVD den iso yapılmamış mıdır? bunun dvd ye yazılması nasıl olur ? DL-DVD kullanmak istemiyorum. Ör 5 gb cicarında bir iso dosyası ise. Ne yapmalı? Veya nasıl 4.7 lik  dvd ye yazılır?

Zamanında CD'ler için overburn özelliğini kullanırdık 750MB veriyi yazmak için. Ancak hiç DVD kalıbı yazdırmadığım için, yazan arkadaş varsa eğer buraya yazmasını beklemeliyiz.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

heartsmagic

Alıntı yapılan: unsalmd - 08 Kasım 2009 - 13:27:22

Çift katmanlılar işini görür mü?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.