[Çözüldü] Kernel Güncelleme Sorunu

Başlatan ScaryMan, 26 Ağustos 2009 - 16:28:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ScaryMan

Kernel'i son sürüme güncelleme esnasında voltaj düşmesi oldu ve bilgisayar yeniden başladı. Grub ekranında son sürüm kernel de gözüküyor fakat yükleme tam bitmeden bilgisayar kapandığı için onu seçip girmeye çalıştığımda "kernel panic" gibi bir hata alıyorum. Şu an eski kernelden giriyorum. Biraz önceki bu aksiliği sıfırlayıp kerneli düzgün bir şekilde yüklemem için ne yapmalıyım?

garafatma

Ubucleaner kullanıp yarım kalmış paketleri silip, yeniden güncelleme deneyebilirsin.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

ScaryMan

Ubucleaner ile temizlik yaptım. Fakat güncelleme yöneticisini açtığımda yeni güncelleme bulamadı?

Ek: Tamam, "sudo dpkg --configure -a" çalıştırdım. Şu an işlem yapıyor. Birazdan yeniden başlatırım. Düzelir diye düşünüyorum.

garafatma

Temizlik bittikten sonra yeniden beşlattın değil mi sistemi? Belki kerneli güncel zannediyordur sistem, kernel güncellemelerinde yeniden başlatmak gerekiyor sistemi.

ScaryMan

Dediğim komutu verip yeniden başlattıktan sonra düzeldi.

Yeni başlık açsam mı karar veremedim.

Bunun haricinde Ubuntu başlarken, 9.04'a ilk geçtiğimden beri, IO APIC resources cannot read gibisinden bir satır geldikten sonra açılmaya başlıyor. Tam okuyamadan geçtiği için yazı tam böyle olmayabilir. Bunun nedeni nedir?

garafatma

Bunun için yeni bir başlıkta devam edelim. Daha sonra bu konuda yardım isteyenler için daha yardımcı olur.