Sony dsc-w180-Lifeview TV Kartı Webcam olarak kullanma?

Başlatan Oguzcana, 26 Ağustos 2009 - 13:52:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Oguzcana

Şimdi size garip gelebilecek bir sorum var.  :P
Sony dsc-w180 fotoğraf makinemi webcam olarak kullanmak istiyorum(çünkü 5fps'yle çalışan normal webcamların kalitesi çok kötü geliyor.) Ne fotoğraf makinesinin kullanma klavuzunda ne de internette bununla ilgili birşeyler bulabildim. Ama biryerde TV çıkışı olan fotoğraf makinelerinin webcam olarak kullanılabileceğini okudum. Kutuyla birlikte gelen bir tv kablosu var. Beyaz ve sarı ucu var.
Daha önce forumda sorununu çözdüğümüz (http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=9281.0) lifeview TV kartın'ın resimle gösterdiğim yerine bunları sırasıyla taktım(denedim yani biri olmazsa öteki olur umuduyla [doğru yere taktığımdan bile emin değilim])

Fakat ne tokboxda (ki tokbox tv kartımı kaynak olarak gördü) ne de tv time'da görüntü alamadım. Acaba bi çözüm öneriniz yada fikriniz var mı?

Bu arada, Fotoğraf makinesinin tvout'unu vcd'ye bağlayıp, vcd'nin s-video çıkışını tv kartına bağlamak gibi işe yarayıp yaramayacağını bilmediğim extreme fikirlerim de var(ki daha önce buna benzer bir şeyi monitörüm bozulduğunda televizyonu bilgisayar ekranı gibi kullanmak için yaptım)..

Bir sorum daha var -aslında asıl önemli olan bu- Bunu tv kartına bağlamak kalitesini düşürür mü?

Not: Fotoğraf makinesi hem de tv kartı pal'a ayarlı.

Yardımlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler. (:

garafatma

Fotoğraf makinesini tv kartına bağladıktan sonra, tv kartından kaynak değiştirmeyi denediniz mi?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Oguzcana

Alıntı yapılan: keiser_soze - 26 Ağustos 2009 - 14:26:13
Fotoğraf makinesini tv kartına bağladıktan sonra, tv kartından kaynak değiştirmeyi denediniz mi?

Denedim. Ama şöyle bir gariplik var. Composite 1 (yada 3) deyken mavi bir görüntü var. Ben tv outun kablosunu taktığımda yeşil oldu. Ama başka hiç bir değişiklik yok...

garafatma

Aslında çok anlamam bu tip şeylerden ancak, fikir yürütmek açısından, fotoğraf makinesinin böyle bir özelliği var değil mi? Onun ayarlarından "webcam" seçeneği gibi seçenekler olabilir.

Oguzcana

Alıntı yapılan: keiser_soze - 26 Ağustos 2009 - 15:03:05
Aslında çok anlamam bu tip şeylerden ancak, fikir yürütmek açısından, fotoğraf makinesinin böyle bir özelliği var değil mi? Onun ayarlarından "webcam" seçeneği gibi seçenekler olabilir.

Hayır bu modelin webcam özelliği yok. O yüzden tv out bağlantısıyla bunu yapmaya çalışıyorum...

garafatma

O zaman yeşil ekran çıkmasının sebebi bu olabilir. Yeşil ekran çıkınca kamerayı kapatıp açmak çare oldu mu? Kamera moduna geçirmeyi de unutma

Oguzcana

Alıntı yapılan: keiser_soze - 26 Ağustos 2009 - 15:59:05
O zaman yeşil ekran çıkmasının sebebi bu olabilir. Yeşil ekran çıkınca kamerayı kapatıp açmak çare oldu mu? Kamera moduna geçirmeyi de unutma

Kamera modundaydı. Kapatım açmama rağmen sonuç değişmedi..