[Arşiv][Çözüldü] ubuntu'da kayıt sorunu !

Başlatan walkman, 16 Mayıs 2008 - 14:56:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

walkman

Yaptıgım degişiklerin ubuntuda kayıtlı kalmasını istiyorum ama her bilgisayarı açıp kapadıgımda tekrar eski haline gelmiş oluyor neden böle kayıt lı kalması için neler yapmam gerekir..

izzetguntalaz

Biraz açarsak belki biri size yardım edebilir.

Ney ayarı, siz ubuntu yu kurdunuzmu live sezondan mı bahsediyosunuz.?

walkman

Hayır, o anlamda degil mesela sürücülerim masa üstünde kalmasını istiyorum ama olmuyor örneğin yükledigim opera yı hem masa üstüne attım hem de panele ekledim ama pc yi kapatıp açtığımda yine eski halini almış olması canımı sıkıyor bu zaman geriye akıyor gibi devamlı ...

izzetguntalaz

Opera durumu enteresan hiç karşılaşmadım. Cd sürücüye bir cd takmadıkça görüntülenmez.
Sabit disk olarak diyorsan Ubuntu standart hali ile diskleri maunt etmez.
Siz birkez places den (yerler) açarsanız zaten masa üstüne gelir.
Sürekli maunt etmeyi bilmiyorumda daha önce böyle bişey konuşuldu.
Forumu biraz arayıp tararsanız daha iyi olur diyorum.

walkman

Sağolasın inşallah çözerim.

Mohikan

Ubuntu'yu Wubi ile mi kurdunuz?

matafleur

elimin altında şu an gnome masaüstü yok ezbere de biliyorum ama yanlış hatırlamıyorsam ubuntu-tweak adlı programla değiştirebiliyordunuz bunu.Ubunntu altında da birşeyler vardı save session on close gibi birşey.Oturum yöneticisinden bir bakın.

Sypro

gTweakUI diye aratın ekle kaldırda, çıkan sonuçlardan birisi sorunu çözecektir. Sistem'in altına yerleşiyor bu arada.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

walkman

gTweakUI adlı dosyayı hem ekle kaldırda hemde synaptic te aradım bulamadım netten çektim ama deb dosyası olmadıgından iki tıkla yükleyemedim uzantısı tar.bz2 nasıl yükleyebilirim bu dosyayı..

walkman

Ayrıca mohikan arkadaşıma cevap vermek gerekirse wubi herneyse bilmiyorum.. normal bi şekilde cd den kurdum ..

heartsmagic

Söylediğin problemler normal şartlar altında olmaz. Disklerin bağlanması ayrı bir olay, kurulumda bu bölümleri elle bir /media/falanca bölümüne bağlamadığından kaynaklanıyor. Forumda bir yerlerde bunun çözümü anlatıldı.

Diğer "Opera'yı kısayol olarak atıyorum, kayboluyor" problemi çok ilginç. Çalışan CD'den sistemi açmadığın sürece bu gerçekleşmez. Ne yaptıysan aynen bir sonraki oturumda karşına gelir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sypro

Alıntı yapılan: heartsmagic - 17 Mayıs 2008 - 23:05:21
Diğer "Opera'yı kısayol olarak atıyorum, kayboluyor" problemi çok ilginç. Çalışan CD'den sistemi açmadığın sürece bu gerçekleşmez. Ne yaptıysan aynen bir sonraki oturumda karşına gelir.

ilk aklıma gelen şey o oldu aslında, cd'den mi çalışıyor acaba.. bi öğrensek ne güzel olur:)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

walkman

heartsmagic

walkman

önerilen 'gtweakuı' adlı programla sorunumu çözdüm artık yılmıştım ama en sonunda karıştıra karıştıra hallettim çok sagolun arkadaşlar tekrar tekrar teşekürler...  :)

heartsmagic

Neyi çözdün? Kaybolan Opera problemini o programla nasıl çözdün merak ettim.

walkman

evet masaüstünde her hangi bi kısayol yada klasör durmuyodu ama bu programı yükledim nasıl bırakırsam öle buluyorum..

heartsmagic

Çok ilginç, o olayın bu programla uzaktan yakından alakası yok. Neyse konu çözülmüş bir şekilde, etiketleyip kapatıyorum.