Gnome Do Çözünürlük Problemi

Başlatan iKo, 22 Ağustos 2009 - 13:01:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iKo

Merhabalar, Ubuntu'ma Gnome Do kurdum fakat Super+Space yapınca gelen penceredeki resim ve aratırken gelen diğer resimlerin çözünürlükleri çok çok kötü, bu Mint'de böyle değildi sorun nedir acaba ?

Teşekkürler...

ironic

Ekranda görünen simgeler programla gelmeyip sistemdeki mevcut simgeleri kullandığından,  büyütülünce görüntü dağılıyor.

iKo

Alıntı yapılan: ironic - 22 Ağustos 2009 - 13:57:55
Ekranda görünen simgeler programla gelmeyip sistemdeki mevcut simgeleri kullandığından,  büyütülünce görüntü dağılıyor.

yani bu herkes de olan bir problem ve çözümü yok sanırım değil mi ? Yani Gnome Do ' ya simge gömmek gibi bir seçenek varsa çözülebilir sanırım onun da olacağını sanmıyorum...

agritux

sistemine başka simge paketi kurabilirsin

cagliari

Ben de rahatsız olmuştum bundan. Seçneklerden daha küçük simgelerin kullanıldığı bir görünüm(Mini Interface) seçtim.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

iKo

Alıntı yapılan: cagliari - 22 Ağustos 2009 - 16:02:34
Ben de rahatsız olmuştum bundan. Seçneklerden daha küçük simgelerin kullanıldığı bir görünüm(Mini Interface) seçtim.

Nasıl yaptın peki ? Ayrıca bu konu hakkında çözüme ulaşanlar kısaca açıklarsa memnun olurum... Çünkü internetten arattığım zamanda gördüğüm screenshotlarda bu problem yok -bazılarında-...

Teşekkürler...

ironic

Alıntı yapılan: iKo - 25 Ağustos 2009 - 13:38:24

Nasıl yaptın peki ? Ayrıca bu konu hakkında çözüme ulaşanlar kısaca açıklarsa memnun olurum... Çünkü internetten arattığım zamanda gördüğüm screenshotlarda bu problem yok -bazılarında-...

Teşekkürler...

Tema bölümündeydi galiba. Sistem tepsisindeki Gnome-do simgesine sağ tıklayıp ayarlarına gir.

cagliari

Alıntı yapılan: iKo - 25 Ağustos 2009 - 13:38:24

Teşekkürler...

Programın tercihler menüsünden.. Gnome Do'yu çalıştırınca sağ üstte aşağı oku tıklarsan Preferences seçeneğini göreceksin, açılan pencerede de Apperance sekmesinden istediğin görünümü seçebilirsin. Hatta buradaki Docky teması Apple'lerdeki dock panelinin çok başarılı bir uyarlaması bence.

Bunun dışında bir çözüm bilmiyorum, Gnome Do'nun kullandığı ikonların çözünürlüğü düşük olduğu için bu problemin ortaya çıktığını düşünüyorum. Başka teknik bir sebebinin olduğunu sanmıyorum.