[Arşiv][Çözüldü] Evolution ile aynı anda birden fazla account kullanmak.

Başlatan pisagor, 16 Mayıs 2008 - 08:54:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pisagor

İş yerimde kullandığım exchange hesabımı evolution'a kurdum. Ancak aynı anda bağlamak istediğim 2 gmail accountu daha var. Thunderbird ile kurmayı düşündüm ancak, fazla dağılmak istemiyorum. Evolution ile aynı anda hem exchange hemde gmaildeki 2 hesabıma tek profil üzerinden nasıl ulaşırım?

ufuk_k

Gmail accountlarınızı yeni hesap ekleden ekleyip kolayca ulaşabilirsiniz. Evolutionda ben şöyle bir sıkıntı çekmiştim ve çözmüştüm, postalar aynı ınboxa geliyordu. Ben bunun böyle olmaması için yeni inbox yaratıp ve isimlendirip, her hesabın kendi ayarında inbox olarak yarattığım inboxları gösterdim. Öntanımlı inbox altında kaç hesabınız varsa o kadar inbox (gelen kutusu) yaratabilir ve hesapların kendi ayarlarından her birini bu hesaplara atayabilirsiniz. Ayrıca sadece mail kullanıyorsanız, kişisel randevu vb. için kullanmıyorsanız claws-mail adlı program da hızlı ve güzel bir posta istemcisidir.

pisagor

Alıntı Yap
Gmail accountlarınızı yeni hesap ekleden ekleyip kolayca ulaşabilirsiniz. Evolutionda ben şöyle bir sıkıntı çekmiştim ve çözmüştüm, postalar aynı ınboxa geliyordu. Ben bunun böyle olmaması için yeni inbox yaratıp ve isimlendirip, her hesabın kendi ayarında inbox olarak yarattığım inboxları gösterdim. Öntanımlı inbox altında kaç hesabınız varsa o kadar inbox (gelen kutusu) yaratabilir ve hesapların kendi ayarlarından her birini bu hesaplara atayabilirsiniz. Ayrıca sadece mail kullanıyorsanız, kişisel randevu vb. için kullanmıyorsanız claws-mail adlı program da hızlı ve güzel bir posta istemcisidir.

yeni inbox nasıl yarattınız? her yeni hesabı nereden girdiniz? Ben bulamadım. :(

EDIT: Gözümün önündeymiş ben görmemişim, EDIT > Preferences altında Posta Hesapları var.

Felâsife

Bir diğer pratik yolda gmail hesabınızdan Ayarlar>>Hesaplar>>Başka hesaplardan posta al'a gelip bir posta hesabı daha ekle diyerek diğer pop3 hesaplarınızı da(limit 5 hesapmış) gmail üzerinden alabiliyorsunuz..
Bir nevi gmail'e yönlendirmiş oluyorsunuz.

Ben Evolution da o hesabıma ayar yapmadan görebiliyor ona gelen mesajları okuyabiliyorum.
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?