[Çözüldü] Virtual Box Çalıştırınca Ubuntu'da Oluşan Ses Sorunu

Başlatan andydufy, 21 Ağustos 2009 - 00:39:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

andydufy

Arkadaşlar forumda araştırdım bulamadım.Durum şu şekilde:

Bilgisayarımda Ubuntu 9.04 var.Virtual box üzerinde ise Winfos XP kurulu. Ubuntu'yu açtıktan sonra ,müzik dinlemeden ya da bir video oynatmadan Virtual Box üzerinden XP'yi çalıştırırsam, XP üzerinden ses geliyor fakat kesinlikle Ubuntu'da herhangi bir programın PLAY düğmesine basınca oynatma yapmıyor ve kesinlikle ses gelmiyor.
Virtual Box'ı kapatınca da ses ve oynatma işlemleri çalışmıyor.Ancak Ubuntu'yu yeniden başlatınca ses düzeliyor, video oynatıyor.

Nedeni ne olabilir? Düzeltilebilme olasılığı var mı?

Şimdiden teşekkür ederim....
Ne zaman yalnızlık sonsuza giderken hayatın limitini alsam hep sensizlik çıkıyor :(

garafatma

Sanal makinenin özelliklerinden ses kartını kapatmayı dene, windows'un sesi lazım mı sana?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

andydufy

Alıntı yapılan: keiser_soze - 21 Ağustos 2009 - 09:52:59
Sanal makinenin özelliklerinden ses kartını kapatmayı dene, windows'un sesi lazım mı sana?

Evet bu dediğiniz işe yarıyor.Yalnız merak ettiğim Virtual Box üzerinde "oss" seçili ve Ubuntu üzerinde ise Alsa seçili durumda.Bunların farklı olması da mı durumu kurtarmaya yetmiyor?
Ne zaman yalnızlık sonsuza giderken hayatın limitini alsam hep sensizlik çıkıyor :(

localhost

Bende ayarlar asagidaki gibi, hic bir sorun yok. HOST ve GAST ayni anda calip oynuyor :)
Ses bölümünde   Audio Sürücüsü: PulseAudio
                            Audio Kontrolü:  ICH ALC97
Linux LPIC1 - MCSA

andydufy

keiser_soze  sizin bana uygulattığınız üzerine yeni bir şey denedim ve çözüldü.

Virtual Box'da ses ile ilgili kısımda bende OSS seçiliydi.Bunu aşağıdaki gibi uyguladım ve tüm denemelerime her ikiside olumlu cevap verdi.

Sunucu Sürücüsü :PulseAudio
Denetleyici:ICH AC97

Teşekkür ederim...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Ağustos 2009 - 01:27:43

Alıntı yapılan: Kirmizi - 21 Ağustos 2009 - 11:18:20
Bende ayarlar asagidaki gibi, hic bir sorun yok. HOST ve GAST ayni anda calip oynuyor :)
Ses bölümünde   Audio Sürücüsü: PulseAudio
                           Audio Kontrolü:  ICH ALC97

Tam bende öyle yaptığımı yazdım  ;D, sizde çözümü sunmuşsunuz.Teşekkürler.....

garafatma

O zaman sorun çözüldüğüne ögre kapatalım konuyu.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010