[Çözüldü] Mint Arama uygulaması Ubuntu için mümkün mü?

Başlatan aNGaJe, 20 Ağustos 2009 - 02:07:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aNGaJe

Linux Mint deki Super+Space tuşları ile açılan arama konsolunu ubuntumuzda da uygulamamız mümkünmü ? Mümkünse nasıl olduğunu açıklayabilirmisiniz?
Benmi$im kendimden bir korkak yaratmı$ım.!

agritux

Gnome do dan mı bahsediyorsunuz?

aNGaJe

GnomeDO mu olduğunu bilmiyorum.Ama Masaüstündeyken Super + Space kombinasyonlarıyla açıp herhangi yüklü bi uygulamayı yazıp kısayoldan açabiliyoduk Mintde.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

opusxx

Linux-mint kulanıyorum ve evet '' gnome do ''  istediği promram. Gnome do isminden dolayı gnome da da kullanıla bilirinir ( öyle değil mi =) ) Ama bildiğim kadarı ile sadece mint te kurulu geliyor. Synaptic' ten bir bakın, olmalı.
nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,

heartsmagic

Evet Gnome-do depolarda mevcuttur.

aNGaJe

aynen herkezin önerdiği gibi GNOME-DO kurunca istediğim oldu, ilgi alakanıza teşekkür ederim :). Otomatik olarak çalışmasını sağlamam için ne yapmam gerekir ? ( Sistem->Başlangıç Uygulamaları->Ekle-> Komut a ne yazmam gerekiyor ?). Hazır Başlangıç uygulamaları demişken kablosus internet bağlantısı açılışta güvenlik şifresi girmeden aktif olmuyor :( Başta dikkatsiz olarak şifre vermişim sanırım =/ onu nasıl deaktif edebilirim :$

Mint_7

Arkadaşlar bende linux mint 7 kurdum bugün. Bahsettiğiniz başlatıcı programı nasıl çalıştırabilirim. Süper tuş ne oluyor. Değiştiremezmiyim? Birde masaüstüne kısayol ekleyemedim. Bunun yöntemi nedir? Çok soru sordum kusura bakmayın. Öğrenicem inş zamanla  :)

matrax_41

Super tuşu windows tuşu oluyor.Yani windowsta başlatı açan tuş.

heartsmagic

@aNGaJe, Gnome-do yeğelenenler bölümüne gel (sağ üst köşe), Genel sekmesine bak. Orada başlangıçta çalışması için bir seçenek var.
Bu konuyu taşıyıp kapatalım. Diğer sorunlara farklı başlıklardan devam edersek daha güzel olur. Kablosuz sorununu da forumda çözmüştük, bir kaç anahtar kelimeyle arama yaparsan bulman mümkün. Bulamazsan yeni bir başlıktan devam edelim.