Exper CLEVO M72SR sata driver yardım

Başlatan Sinami, 15 Mayıs 2008 - 20:58:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sinami

Merhaba

Exper CLEVO M72SR bu modele ubuntu kuramıyorum biostan sata özeliğinide kapatamıyorum yardımcı olurmusunuz
sis968 kulanıyor

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sinami

Alternate ISO. iso ile vistanın içinemi kuruyorum yoksa direkmem boot mu ediyorum.kısa bi anlatırmısın

heartsmagic

Alternate ISO'da muhtemelen Wubi yoktur. Bir şeyin içine kurmazsın, normal şekilde kurarsın.

Sinami

heartsmagic

Çok net ve kısa bir cevap olmuş. Olmadıysa bir şey diyemiyoruz zira ne nerede tıkandığını söylüyorsun ne de hangi hatayı aldığını.

Sypro

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

bodrumlu

Arkadaşlar sorun şu sinami arkadaşın bahsettiği Laptop benim cihaz...Experin 210-815 modeli yani orjinali Clevo M72SR bu cihaz sis968 chipsetini kullanıyor ve harddiski görmüyor tüm linux türevlerinden Mac Os X e kadar denedim Mac Os X de en azından harddisk yok diyor ama linux türevlerinden hiç birinde harddisk yok demesini kurulum aşamasına kadar bile gelemiyorum simsiyah ekran öylece kalıyor yada logo da kalıyor bunu Clevo firmasına mail olarak attım kardeşim ben linux yüklemek istiyorum bu makineye microsoft la işim olmaz diyerek onlarda olmaz kardeşim dedi :) henüz driverımız yok dedi bende çabalamaktan vazgeçtim..Ama gparted live cd harddiski görüo ve bölümleme yapabiliyorum tabii bi işe yaramıyor :) ilginiz için saolun... :)