[Çözüldü] Awant Window Navigator Hakkında...

Başlatan iKo, 18 Ağustos 2009 - 22:14:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iKo

Ben AWN'yi kurdum, bazı ayarları da yaptım fakat, mesela dock a atmak istediğim simgeler var, bunlar için add launcher mı yapacağız ? Mesela, firefox , word ve gimp gibi...

ayrıca, awn deki trash içindeki 2 tane çöp olmasına rağmen boş görünüyor bu neden ve nasıl düzeltilir ? bir de awant theme leri indirdiğiniz herhangi bir link var mı ?

teşekkürler...

ns

Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

iKo

simgeler hakkında bilgisi olan ? ya da bir çok dock kullanmış da awant kötü cairo iyi kiba iyi diyen var mı ?

ns

Alıntı yapılan: iKo - 18 Ağustos 2009 - 23:04:59
simgeler hakkında bilgisi olan ?
evet dedim ya oyle yapacaksın. programın simgesini soruyorsan /usr/share/icons altındalar.

iKo

hı pardon ben link için evet dedin sandım... birazdan deniyorum...

ChoPin

applications(uygulamalar) altındaki programları üzerine gelin dock'a doğru sürükleyin. dockta yerini alacaktır daha sonra sıralamak isterseniz awn manager'i çalıştırın oradan launchers sekmesinden istediğinizi başa  alın istediğinizi sona doğru alın. gayet basit aslında.

ns

Alıntı yapılan: ChoPin - 18 Ağustos 2009 - 23:20:39
applications(uygulamalar) altındaki programları üzerine gelin dock'a doğru sürükleyin. dockta yerini alacaktır daha sonra sıralamak isterseniz awn manager'i çalıştırın oradan launchers sekmesinden istediğinizi başa  alın istediğinizi sona doğru alın. gayet basit aslında.

:) ben bunu bilmiyordum...

iKo

peki ya dolu olan çöp kutusunun boş görünmesi hakkında ne diyorsunuz ? nasıl düzeltilir ? çöp kutusuna sürükleyip bıraksam da içi dolmuyor :S neden anlamadım...

ironic

compizi kapatıp tekrar başlat. Belki düzelir.

ChoPin

çöp kutusu için trash yazar..siz herhalde stackstan bahsediyorsunuz..çöp kutusu dolu ise dolu gözükür boş ise boş gözükür..trash yazmıyorsada garbage bin yazar. stacks dediğim şeye gelince hom folderdaki dosyaları aynı mac os x sistemindeki docktaki gibi eğri şekilde gösterir. eğer sağ tıklayıp tercihlerden home folder olarak ayarlamadığınız zaman hep boş gözükecektir. malum siz çöp kutusuyla bu uygulamayı karıştırmış olabilirsiniz..:)

setare

arkadaşlar AWN dock yükledim ama resimdeki uyarıyı veriyor. Compiz olmadan çalışmıyor mu?

ChoPin

alt+f2 ->gconf-editor yapın.. sonra apps/metacity/general/compositing_manager ın yanına tik atın kapatın .. bir sorun çıkmaz herhalde bunu yaptıktan sonra..

setare

Alıntı yapılan: ChoPin - 22 Eylül 2009 - 20:11:14
alt+f2 ->gconf-editor yapın.. sonra apps/metacity/general/compositing_manager ın yanına tik atın kapatın .. bir sorun çıkmaz herhalde bunu yaptıktan sonra..
@ChoPin harikasın :-* Bunu yapınca çalıştı :)

ChoPin

rica ederim setare .. herkes gönlünce ve istediğince kullanabilmeli linuxu .. :)

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.