BRASERO kullanarak 2 gb' dan büyük iso dosyamı yazmıyorum

Başlatan BAYXOZAN, 18 Ağustos 2009 - 00:51:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAYXOZAN

arkadaşlar dvd yazmak için bir adet iso dosyasını açtım (windows işletim sistemi 7)  (brasero kullanarak) ve bana
bu şekilde bir uyarı geliyor buyüzden kullanamıyorum ... ayrıca başka dvd yakma -yazma programı da var o da çalışmıyor bir türlü iki arada bir derede kaldım... çıkan uyarı şöyle
Gerçekten "7100.0.090421-1700_x64fre_client_en-us_retail_ultimate-grc1culxfrer_en_dvd.iso.dlm" ögesini seçime eklemek ve desteklemek ISO9660 seviye 3 standardını kullanmak istiyor musunuz? hemen altında da
Dosya boyutu 2 GiB'tan daha büyük. Bu ISO9660 standardının birinci ve ikinci sürümlerinde (en yaygın olanlarında).boyutu 2 GiB üstündeki dosyalar desteklenmemektedir.
Linux ve tüm Windows'un ©.tüm sürümleri dahil birçok işletim tarafından desteklenen ISO9660 üçüncü sürümünü kullanmak önerilir.
Bununla birlikte MacOS X ISO9660 sürüm 3 ile oluşturulan kalıpları okuyamamaktadır.

heartsmagic

Açtım derken? ISO dosyaları açılmadan yazılırlar medyalara.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

BAYXOZAN

heartsmagic

Kalıp, imaj vs. gibi seçeneklerle. En güzel yolu ISO'ya sağ tıkla, programlardan biri menüde görünür, onunla yaz dersin.

BAYXOZAN

bu şekilde tıklıyınca şu şekilde bi uyarı çıkıyor ama...

"Dosya boyutu 2 GiB'tan daha büyük. Bu ISO9660 standardının birinci ve ikinci sürümlerinde (en yaygın olanlarında).boyutu 2 GiB üstündeki dosyalar desteklenmemektedir.
Linux ve tüm Windows'un ©.tüm sürümleri dahil birçok işletim tarafından desteklenen ISO9660 üçüncü sürümünü kullanmak önerilir.
Bununla birlikte MacOS X ISO9660 sürüm 3 ile oluşturulan kalıpları okuyamamaktadır."

ironic

windows 7 kalıbını ben de brasero ile yazdım. Sorun yoktu. Sorun iso formatında. Başka bir yazıcı ile dene. Mesela k3b ya da nerolinux.

BAYXOZAN

onları da indirip kurmayı beceremiyorum kursam da uygulamalardan bulamıyorum kurduğum programları
:D
yani acemiyim biraz :D

localhost

sudo apt-get install libiso9660-5 fuseiso9660 Soruna cözüm üretirmi bilmiyorum, verdigim kodla ilgili paketleri kurup deneme yapabilirsin.
Linux LPIC1 - MCSA

BAYXOZAN

saolun var olun deniyorum şimdi :D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Ağustos 2009 - 01:59:18

yok ya yine olmadı bu hala aynı uyarı çıkıyo...

ironic

K3B bu konuda en başarılı Linux yazılımıdır.

Alt + F2 ile uçbirimi açıp,

sudo aptitude install k3b

komutu ile kurabilirsin.  Kolay kullanımlı bir arayüzü var.

BAYXOZAN

hiç bir program farketmiyor hepsinde aynı ileti çıkıyor...
tek farkı iletinin türkçe değil ingilizce olması :)
acaba format dlm gibi bir format o yüzden mi olmuyor ?
iso.dlm yazıyor sonunda
bunu değiştirebilecek bir program var mı peki?

heartsmagic

ironic

Eğer olmazsa son çare iso nun yedeğini alıp içeriğini herhangi bir dizine çıkarıp yeni iso dosyası oluştur. Acetoneliso da bu özellik var mı bilmiyorum ama forumda tavsiye edilen bir program. Ubuntu altında hiç iso işleriyle uğraşmadım henüz.

http://www.getdeb.net/app/AcetoneISO

localhost

Alıntı yapılan: ironic - 19 Ağustos 2009 - 01:52:35
Eğer olmazsa son çare iso nun yedeğini alıp içeriğini herhangi bir dizine çıkarıp yeni iso dosyası oluştur. Acetoneliso da bu özellik var mı bilmiyorum ama forumda tavsiye edilen bir program. Ubuntu altında hiç iso işleriyle uğraşmadım henüz.

http://www.getdeb.net/app/AcetoneISO

Bu sekilde iso olusacagini sanmam. Ama sunu önerebilirim, iso.dlm dosya uzantisi. Orginal dosyayi bozmadan ayni dosyayi baska bir klasörün icine kopyalardim. Sonra dlm kismini siler sadece iso birakirdim Yani Windows7.iso seklinde. Bunu yazdirmaya calisirdim. :)
Linux LPIC1 - MCSA