wine ile artisteer

Başlatan enbilulu, 16 Ağustos 2009 - 17:21:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

enbilulu

Ben tema tasarımı için artisteer adında bir program kullanıyorum ve şuanki bilgisayarıma linuxun yanı sıra xp kuramadığımdan dolayı wine üzerinden bu programı çalıştırmam lazım veya başka bir program bulmam lazım. programı kurarken bir kaç sorun var mesela:
.net framework 2.0 olmasını istiyor ama onu wine ile kuramıyorum hata veriyor

aranızda biri bu programı nasıl kurabileceğimi veya görsel olarak drupal temaları hazırlayabileceğim başka bir program önerebilirmisiniz?

Yiğit Ateş

winetricks betiği ile .net framework kurabilirsin winetricks diye aratırsan forumda anlatımı mevcut.

enbilulu

.net framework eklentisi kurdum daha sonra programıda kurdum fakat program açılırken hata veriyor. Bu programı kullanan biri yokmu forumda sırf bu program için windowa geri dönmek istemiyorum

kuleyni

Program nasıl bir hata veriyor?

enbilulu

şöyle bir anlatim. wine programı program ekle kaldırdan kurdum daha sonra resmi sitesindeki wiki den talimatlar ile winetricks ile .net framework 2.0 kurdum. buraya kadar herhangi bir hata mesejı almadım.

Asıl programın kurulumuna geçtiğim zaman ise en son aşamasında aşağıdaki resimde olduğu gibi bir hata aldım.

Sizin için yukardakileri türkçeyede çevirim.

bazı activeX kontrol ve/veya arşiv türlerinin kaydı başarısızlığa uğradı.
yükleme tamamlanacak fakat program düzgün olarak çalışmayabilir.
aşağıdaki kontroller yüklenemedi

o yazıyı onayladıktan sonra programı açmayı denediğimde ise aşağıdaki hatayı aldım yine sizin için çevirisini yapacam belki yararı olur.

Artisteer destek ekibine hatanın detaylarını göndermek istermisiniz?
gerisi teknik tekrimler çok fazla içerdiğinden çevirip aklınızı karıştirmim

Evet diye cevap verdiğimde bir sonuç çıkmadı sadece e-mail programı açıldı hayır dediğmde ise program kapandı

Yiğit Ateş

http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=8159 zaten çalışmıyormuş ben bu adrese baktığını farzetmiştim. Wine kullanırken öncelikle wine veritabanından programın çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisin.

kuleyni

Evet çalışmadığı rapor edilmiş.Sanırım Activex in wine altında çalışmamasından kaynaklanıyor.

enbilulu

Alıntı yapılan: samurai - 16 Ağustos 2009 - 23:49:06
http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=8159 zaten çalışmıyormuş ben bu adrese baktığını farzetmiştim. Wine kullanırken öncelikle wine veritabanından programın çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisin.

Tuh şimdi bu wine ile yüklediğim winetricks net framework felan onları nasıl silecem boşuna durmasınlar.

Yiğit Ateş

http://tips.webdesign10.com/how-to-make-a-drupal-theme adresinde yazdığına göre quanta plus ile drupal teması hazırlanabiliyormuş. Bir dene istersen.

enbilulu

Alıntı yapılan: samurai - 16 Ağustos 2009 - 23:59:25
http://tips.webdesign10.com/how-to-make-a-drupal-theme adresinde yazdığına göre quanta plus ile drupal teması hazırlanabiliyormuş. Bir dene istersen.
programı yükledim. Artisteer gibi değil. Görsel düzenleme programı biliyorsanız önerebilirsiniz? Teşekkürler

Khan

Alıntı yapılan: samurai - 16 Ağustos 2009 - 23:49:06
Tuh şimdi bu wine ile yüklediğim winetricks net framework felan onları nasıl silecem boşuna durmasınlar.
Wine'ye ait tüm programlar, kullanıcı adına verilen dizinin altındaki ".wine" dizini altına kurulur. Sırasıyla şunları yap.
cp .wine .wine.yedek
sudo apt-get autoremove wine
rm -r .wine
sudo apt-get install wine

Sıfır Wine'n hazır.

Not: Herhangi bir sorunla karşılaşırsan, ".wine.yedek" dosyasını ".wine" üzerine taşı.
mv .wine.yedek .wine

enbilulu

rm -r .wine

bu kodu girdikten sonra korumalı dosya silinsinmi diye soruyor evet silinsin yes y e hiç biri işe yaramadı

Khan

O zaman root olarak yapın.
sudo rm -r .wine

kuleyni

Yani evdizininde hala .wine klasörü var mı?

enbilulu

ikinci kod işe yaradı. ama evdizini derken ben yeni ubuntu kullanıyorum ve çokda tecrübeli değilim

Khan

".wine" dizininin durması gerekiyor. Silinmez diye biliyorum. Yetkili olarak silmek gerekiyor. Ardından yeni kurulumda yenisi yerine geliyor.

Alıntı yapılan: enbilulu - 17 Ağustos 2009 - 00:29:44
ikinci kod işe yaradı. ama evdizini derken ben yeni ubuntu kullanıyorum ve çokda tecrübeli değilim
Kaçıncı aşamadasınız?

Burda demek istediğim kodlarda neredesiniz? En son "sudo rm -r .wine" yaptınız. Ondan sonra?

kuleyni

sudo apt-get autoremove

komutu ile wine ı sistemden kaldırdıktan sonra geçerli yapılandırma

/home/kullanıcı_adı

Yolu altında gizli klasör olarak kalıyor.Burası aynı zamanda sizin evdizininizdir.evdizini sizin içindir yazarken silerken root yetkisi istemez.Wine yazılımını sistemden kaldırdıktan sonra ev dizininize gidin ctrl+h tuş kombinasyonunu yapın gizli dosyalar gözükcektir.Sonra .wine ve .winetrickscache dosyalarını shift+delete tuş kombinasyonu ile çöpe atmadan silin.Silme işlemlerini wine ı kaldırdıktan sonra yapın.