Griffith

Başlatan barsoy, 15 Mayıs 2008 - 12:04:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

barsoy

Film arşivleme için kullanmak istediğim Griffith, internetten film bilgilerini buluyor fakat "ekle" ya da "ekle ve kapat" tuşuna bastığımda birşey olmuyor. Çok nadiren sadece ilk açılışta filmi ekliyor, onu da ancak filtreyi temizle tuşuna bastığımda eklenen filmi görebiliyorum. Çözümü yada alternatifi var mı bu programın?
ASUS A8N-E **AMD ATHLON 64 X2 ** SAPHIRE RADEON X1600PRO**

heartsmagic

Bu tabir-i caizse gıcık bir problem. Bir düzeltiyorlar bir eski haline geliyor. Sen aslında ekle dedikten sonra eklenmemiş görüyorsun, fakat programı açıp kaparsan eklendiğini görürsün. Sırf bu nedenle bir zamanlar çekmiş olduğum griffith svn çalışan sürümünü sistemde tutuyorum ve asla kaldırmıyorum. Sisteminden griffithi kaldır, ardından şuradaki dosyayı çek:
http://www.heartsmagic.net/griffith_svn.tar.gz

Bu paketi /usr/local/bin altına aç. Daha sonra

sudo gedit /usr/local/bin/griffith2 ile yeni bir dosya oluştur ve içine:
Alıntı YapLC_ALL=C /usr/local/bin/griffith_svn/griffith
yaz kaydet kapat. Panele uygulama ekle, komut olarak griffith2 yaz.

Umarım çalışır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

barsoy

dosyayı indirdim de paketi usr/local/bin'e açamıyorum. Galiba konsoldan başına sudo eklenerek yapılması gereken bir iş.

Ne güzel compiz'de masaüstü döndürüyoduk, döndük dolaştık gene uçbirime mecbur kaldık.  :P

heartsmagic

sudo nautilus ile açar istediğin şeyi yine istediğin şekilde yaparsın. Yok konsoldan yaparım diyorsan iki alternatifin var.

1. tar xvf griffith_svn.tar.gz
sudo mv griffith_svn /usr/local/bin

2. sudo tar xvf griffith_svn.tar.gz -C /usr/local/bin

barsoy

Yaptım ama griffith'i çalıştırmama izin vermedi.Nautilus'tan klasörü açıp dosya sahibi olarak kendimi gösterdim gene olmadı.Child process diye bişey yazdı. Neyse sağol. Zaten benim önce en baştan başlamam lazım. Klasör dizinleri windowstaki gibi değil, hiçbişey anlamadım. Ubuntu'nun yüklü olduğu harddiskte eski windows dosyalarım ve klasörlerim görünüyor ama ubuntuya ait birşey yok. Belgelerim neyin altında, home , root ,usr nedir. İngilizce bi sözlük alıp free documents'e baştan başlayalım  :-\

heartsmagic

www.belgeler.org iyi başlangıçtır.

/usr/local/bin/griffith_svn/griffith komutu tam olarak ne döndürüyor?

@lemci

alemci@alemci-desktop:~$ /usr/local/bin/griffith_svn/griffith
Error: missing modules:
sqlalchemy :: required version: 0.3
reportlab
xml

alemci@alemci-desktop:~$ griffith
Le programme 'griffith' n'est pas installé actuellement.  Vous pouvez l'installer en tapant :
sudo apt-get install griffith
bash: griffith : commande introuvable
alemci@alemci-desktop:~$ griffith2
bash: /usr/local/bin/griffith2: Permission non accordée
alemci@alemci-desktop:~$ sudo apt-get install griffith
Lecture des listes de paquets... Fait
Construction de l'arbre des dépendances       
Lecture des informations d'état... Fait
Les paquets suivants ont été installés automatiquement et ne sont plus nécessaires :
  libexiv2-2 libept0 libxul0d libxapian15 debtags galeon-common libmozjs0d
  libgtk1.2-common libxul-common
Veuillez utiliser « apt-get autoremove » pour les supprimer.
Les paquets supplémentaires suivants seront installés :
  python-reportlab
Paquets suggérés :
  griffith-extra-artwork python-egenix-mxtexttools python-reportlab-doc
Paquets recommandés :
  python-chardet python-gnome2-extras python-mysqldb python-psycopg2
  python-sqlite python-renderpm ttf-dustin
Les NOUVEAUX paquets suivants seront installés :
  griffith python-reportlab
0 mis à jour, 2 nouvellement installés, 0 à enlever et 0 non mis à jour.
Il est nécessaire de prendre 1487ko dans les archives.
Après cette opération, 6853ko d'espace disque supplémentaires seront utilisés.
Souhaitez-vous continuer [O/n] ? o
Réception de : 1 http://de.archive.ubuntu.com hardy/main python-reportlab 2.1dfsg-1ubuntu3 [643kB]
Réception de : 2 http://de.archive.ubuntu.com hardy/universe griffith 0.9.6-2 [844kB]
1487ko réceptionnés en 34s (43,3ko/s)                                         
Sélection du paquet python-reportlab précédemment désélectionné.
(Lecture de la base de données... 150528 fichiers et répertoires déjà installés.)
Dépaquetage de python-reportlab (à partir de .../python-reportlab_2.1dfsg-1ubuntu3_all.deb) ...
Sélection du paquet griffith précédemment désélectionné.
Dépaquetage de griffith (à partir de .../griffith_0.9.6-2_all.deb) ...
Paramétrage de python-reportlab (2.1dfsg-1ubuntu3) ...

Paramétrage de griffith (0.9.6-2) ...

heartsmagic

@barsoy sen misin?

Yüklemen gereken modüller var. O eksikleri gider.

barsoy

ben değilim, heralde onda da aynı sorun olmuş.

heartsmagic

Eğer sorun python-sqlalchemy ise biraz uğraştırabilir. Bu bendeki svn sürümü python-sqlalchemy 0.3.x sürümünü istiyor, ancak hardy altında 0.4.x mevcut. Eski sürümü bulup kurmak sorunu düzeltebilir ancak sistem genelinde ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum.

@lemci

Alıntı yapılan: heartsmagic - 19 Mayıs 2008 - 23:22:20
@barsoy sen misin?

Yüklemen gereken modüller var. O eksikleri gider.

arkadasta sorun oldugunu gorunce bende deniyim dedim ama zamanim el vermediginden fazla ugrasamadim oyle kala kaldi :(

heartsmagic

Tamam anladım sonradan zaten. Neyse dediğim gibi mesele bundan ibaret. Hala griffith sorunlu ise yapılacak şey benim anlattıklarım sanırım.

ozdemirbrhm

Arkadaşlar griffith programını 10.10'a kurdum. Başlatmak istediğimde açılıyor yazmakta fakat program başlamıyor ve herhangi bir uyarı da vermiyor. Precise pangolin'de herhangi bir sorun yoktu fakat maverick'te bu sorunun nedenini bulamadım.

Sizce nedeni ne olabilir?

heartsmagic

Uçbirimden açmayı denersen belki fikir yürütülebilir.

ozdemirbrhm

Uçbirimde açmayı denediğimde şöyle bir hata vermekte:

/usr/lib/python2.6/dist-packages/psycopg2/__init__.py:62: RuntimeWarning: can't import decimal module probably needed by _psycopg
  RuntimeWarning)
Parçalama arızası

Düzenleme Notu: Komut ve çıktıları için [code][/code] etiketi kullanınız.

if

@ozdemirbrhm, uygulamanın kendinde sorun var gibi ama şansımızı deneyelim, LC_ALL=C griffith şeklinde açtığınızda ne oluyor?

ozdemirbrhm

O şekilde program açıldı fakat bu şekilde program bütün işlevselliği kullanılabilecek mi? Ya da normal çalışmama nedeni ne olabilir?

Komutu verdikten sonra şu ifadeler yer alıp sonra program açılmakta:

/usr/share/griffith/lib/db/tables.py:31: SADeprecationWarning: The Binary type has been renamed to LargeBinary.
  Column('data', Binary(1048576), nullable=False))
/usr/share/griffith/lib/initialize.py:140: GtkWarning: GtkSpinButton: setting an adjustment with non-zero page size is deprecated
  define_widgets(self, gtk.glade.XML(gf))
/usr/share/griffith/lib/widgets.py:364: DeprecationWarning: Use the new widget gtk.Tooltip
  self.widgets['tooltips'] = gtk.Tooltips()
/usr/share/griffith/lib/widgets.py:365: DeprecationWarning: Use the new widget gtk.Tooltip
  self.widgets['tooltips'].set_tip(self.widgets['preferences']['epdf_reader'], _('Define here the PDF reader you want to use within Griffith. Popular choices are xpdf, gpdf, evince or kpdf. Make sure you have this program installed and working first.'))
/usr/share/griffith/lib/widgets.py:366: DeprecationWarning: Use the new widget gtk.Tooltip
  self.widgets['tooltips'].set_tip(self.widgets['preferences']['spell_lang'], _("Here you can define the desired language to use while spell checking some fields. Use you locale setting. For example, to use european portuguese spell checking enter 'pt'"))
/usr/share/griffith/lib/widgets.py:367: DeprecationWarning: Use the new widget gtk.Tooltip
  self.widgets['tooltips'].set_tip(self.widgets['preferences']['mail_smtp_server'], _("Use this entry to define the SMTP server you want to use to send e-mails. On *nix systems, 'localhost' should work. Alternatively, you can use your Internet Service Provider's SMTP server address."))
/usr/share/griffith/lib/widgets.py:368: DeprecationWarning: Use the new widget gtk.Tooltip
  self.widgets['tooltips'].set_tip(self.widgets['preferences']['mail_email'], _("This is the from e-mail address that should be used to all outgoing e-mail. You want to include your own e-mail address here probably."))
/usr/share/griffith/lib/widgets.py:369: DeprecationWarning: Use the new widget gtk.Tooltip
  self.widgets['tooltips'].set_tip(self.widgets['preferences']['mail_smtp_port'], _("Here you can define the smtp server port to use. If you want to use your gmail account service to send e-mails, try to enter '587' here. Default (and the most common one) is '25'"))
/usr/share/griffith/lib/widgets.py:370: DeprecationWarning: Use the new widget gtk.Tooltip
  self.widgets['tooltips'].set_tip(self.widgets['preferences']['mail_use_tls'], _("If you need TLS support, please check this checkbox. This is needed, for example, when using gmail service to send your reminder e-mails."))
/usr/share/griffith/lib/plugins/extensions/__init__.py:70: DeprecationWarning: object.__new__() takes no parameters
  obj = object.__new__(class_, *args, **kwargs)
/usr/share/griffith/lib/initialize.py:537: DeprecationWarning:
  ext.toolbar_icon_widget = toolbar.insert_stock(module.toolbar_icon, module.description, None, ext._on_toolbar_icon_clicked, None, -1)
/usr/share/griffith/lib/initialize.py:535: DeprecationWarning:
  ext.toolbar_icon_widget = toolbar.insert_item(None, module.description, None, icon, ext._on_toolbar_icon_clicked, None, -1)
/usr/share/griffith/lib/main_treeview.py:152: DeprecationWarning: Use the new widget gtk.Tooltip
  self.widgets['tooltips'].set_tip(w['region'], self._regions[0]) # N/A

Düzenleme Notu: Lütfen iletileriniz yazım kuralları çerçeversinde yazmaya özen gösteriniz. Komut ve çıktıları için [code][/code] etiketi kullanınız.

if

@ozdemirbrhm, normal olarak neden çalışmadığını bilemiyorum. Söylediğim şekilde çalıştırıp uygulamanın bütün fonksiyonlarını deneyiniz ki böylece çalışmayan bir fonksiyonu olup olmadığını görebilesiniz.

ozdemirbrhm

@if

imdb'den veri çekmede problemler var görünüyor. çoğu alanı çekemiyor. şimdi ilk bakışta bu eksiği gördüm. biraz uğraşayım bakalım. yanıtların için teşekkürler.

if

Rica ederim @ozdemirbrhm. Uygulamayı nasıl kurmuştunuz?

IMDB ile ilegili aktarılmış bir kaç hata var.

ozdemirbrhm

Her şekilde kurdum (uçbirim, yazılım merkezi, synaptic) fakat hepsinde aynı problemle karşılaştım.

if

dpkg -l | grep -E "python-psycopg2|pysqlite legacy|python-pysqlite2" çıktısını alabilir miyim?

ozdemirbrhm

Alıntı yapılan: if - 14 Eylül 2012 - 13:41:34
dpkg -l | grep -E "python-psycopg2|pysqlite legacy|python-pysqlite2" çıktısını alabilir miyim?

çıktısı:

ii  python-psycopg2                                          2.2.1-1ubuntu1                             Python module for PostgreSQL

if

@ozdemirbrhm, şu durumda @heartsmagic'in sunduğu griffith'i kurmayı ya da derleme yapmayı önerebilirim. Öncelikle verilerinizi yedekleyin. Sonra kurulu olanı kaldıralım: sudo apt-get purge griffith Bundan sonra @heartsmagic'in söyledğini şekilde griffith'i bilgisayarınıza indirip gerekli yere taşıyın. Umarım düzgün çalışır.

heartsmagic

Umarım çalışır :) Fakat imdb eğer yine sistem değiştirmişse bu mesele ne yazık ki uygulamanın güncellenmesine bakıyor. Uzunca bir süredir bu uygulamayı kullanmıyorum, zira artık gereksinim duymuyorum. Eğer uygulama güncel değilse güncel olan bir muadile yönlenmek gerekebilir.