Dosyadan okunurken hata: Input/output error

Başlatan EZNO, 09 Ağustos 2009 - 22:46:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

EZNO

Merhaba arkadaşlar

Daha önce sistemimde pardus ve de windows kuruluydu , dvd-rw ile kopyalama yada okuma yaparken hiç bir sorunla karşılaşmıyordum.Ubuntuya geçtikten sonra dosyaları kopyalamayı denediğimde;

"Dosyadan okunurken hata: Input/output error" hatası ile karşılaşıyorum.Forumda bir arama yaptım , arkadaşın biri "boot options satırının altına ; all_generic_ide=1" eklenmesini önermiş ama değişen bir şey olmadı.Kopyalamam gereken önemli veriler var.Konunun çözümünü bilen birileri varmıdır acaba ?

garafatma

Dosyalar nereden nereye kopyalanacak? Hangi cihaza kopyalama başlattığınızda bu hatayı alıyorsunuz?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

EZNO

Alıntı yapılan: keiser_soze - 09 Ağustos 2009 - 23:05:23
Dosyalar nereden nereye kopyalanacak? Hangi cihaza kopyalama başlattığınızda bu hatayı alıyorsunuz?

Örneğin ; ubuntuya geçmeden önce pardus ve windows ta ki önemli dosyalarımı dvd ye kopyalamıştım.Şu an dvd yi takıyorum masaüstüne yeni disk bulundu diye bir simge geliyor fakat içindeki dosyaları açmaya veyahut masaüstüne kopyalamaya çalıştığımda başlığa yazdığım hatayı veriyor.

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Ağustos 2009 - 23:06:18
DVD -R mi?
RW :S

heartsmagic

EZNO

Alıntı yapılan: heartsmagic - 10 Ağustos 2009 - 00:14:48
Yazdığın medya, yani DVD -R mi?
Hmm pardon akşam vakti biraz dağınık kafam.
+R de var -R de fakat her ikisindede durum aynı.
Sürücümün bozulmuş olabileceğini düşünmüyorum çünkü bir kaç gün önce pardus ve windowsta sorunsuz çalışıyordu.Ayrıca, ubuntu kurulumundada aynı hatayı aldım 3-4 farklı cd ile denedim hep aynı hatayı aldım.En sonunda dvd sürücümü söküp yerine tarihten kalma farklı bir cd sürücü taktım kurulumu öyle tamamladım.

heartsmagic

Bu demektir ki Ubuntu ile aygıt anlaşamıyorlar. Açıkçası bu gibi durumlarda zor çözüm üretiyoruz. Bunlardan bazılarını sen de görmüşsün forumda. Benim aklıma gelenlerden biri farklı bir IDE kablosu ile bağlayarak denemen yazıcıyı. Herhangi boş başka bir tanesi olabilir kasada. Bir diğer şeyse firmware güncellemesi ama o daha meşakkatli ve riskli bir yoldur.

EZNO

Alıntı yapılan: heartsmagic - 10 Ağustos 2009 - 00:34:24
Bu demektir ki Ubuntu ile aygıt anlaşamıyorlar. Açıkçası bu gibi durumlarda zor çözüm üretiyoruz. Bunlardan bazılarını sen de görmüşsün forumda. Benim aklıma gelenlerden biri farklı bir IDE kablosu ile bağlayarak denemen yazıcıyı. Herhangi boş başka bir tanesi olabilir kasada. Bir diğer şeyse firmware güncellemesi ama o daha meşakkatli ve riskli bir yoldur.

İlgin için teşekkür ederim.Arkadaşımdan farklı bir model ödünç alacağım artık mecburen.
İyi geceler , kolay gelsin.