Ses çalma sorunu

Başlatan karakutu, 08 Ağustos 2009 - 17:27:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

karakutu

Bir problemi çözüyorum bir diğeri  başlıyor.

sevgili abilerim  yeniyim acemiliğime verin.  sorunum şu :

Herhangibir  müzik dosyasını  çalıştırdığım vakit imleç haraket etmiyor ve çalmıyor öylece  bekliyor  her programda aynı. Fakat sınama  yaptığım  zaman herşey normal görünüyor. Sebebi ve çözümü nedir?

kuleyni

Bilgisayar mı donuyor?Codec yüklediniz mi?

karakutu

şimdi şöyle  açıklıyım :

Ben ubuntuyu kuralı 2 gün oldu: Ve herhangibir  müzik dosyası çalıştırdığım zaman çalmıyor  bir kaç program  yükledim  onlardada aynı  donma  filan  yok   play dedim zaman  çalınıyor diyor ancak bekliyor öyle.  Sadece  bir  programda değil hepsinde öyle.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Ağustos 2009 - 18:21:21

Sorun kendiliğinden düzeldi :)

kozanibo

konu kilitlenmeden bende bir kaç soru sorayım...

diz üstü bilgisayarımda her başlattığımda ... çaldığım sesler hem kendi hoparlöründen hemde kulaklık çıkışına bağlı olan 5 artı 1 hoparlörlerimden geliyor... kulaklık çıkışına bağlı olan kabloyu çıkartıp yeniden taktığımda sorun düzeliyordu

bir arkadaşıma sordum alsa kuracaksın dedi... alsayı kurduk terminalden baya uzun bir işlemlerden sonra en son bir txt dosyasını değiştirdik. o ne derse yaptım :D

bu defa da ses her ikisinden çıkıyor ama düzeltemiyorum kabloyu çıkartsam da ve kulaklık çıkışından ses çok az geliyor :) alsa ile ilgili bir problemim var galiba :(

bytan

Forumda alsa derlemesi hakkında bir başlık var. Bu başlığa bakıp yönergeleri takip et. O içinde düzenleme yaptığın dosyadaki parametrelerle oynaman gerekebilir.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST