Ses çıkışı daha az.

Başlatan Raynold, 08 Ağustos 2009 - 12:00:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Raynold

Öncelikle merhaba;
benim windows işletim sistemimde dizüstü bilgisayarımdaki(dahili) 4+1 ses sistemi çalışıyor ubuntuda ise sadece iki taraftan ses geliyor ve ses çıkışı windowsa göre daha az bunu düzeltmenin bir yolu varmı? şimdiden teşekkürler..

heartsmagic

İlgili bölümlerde bir iki anlatım var. Göz atarak kendine uygun şekilde yapılandırma deneyebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

localhost

Ses bölümünden front, center, surround gibi sekmeleri acarsan 4+1 calisir.
Linux LPIC1 - MCSA

Raynold

@Kirmizi;
Önerinizi denedim ancak center ve surround gibi sekmelere ulaşamadım preferences a bastığımda...
sadece Front, Master ve PCM var...

bytan

Seçili aygıtı değiştirip bir deneme yapmadıysan önce bunu yap. Olmazsa anlatımları takip edip kendine uygun yapılandırmayı ayarlarsın.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Raynold

@ bytan;
değiştirip denemiştim eğer aygıttan kastınız pulse audio veya alsa mixer vb gibi seçimler ise.

sudocu

pulse audio vesaire degil, intel hda, realtek 1988 gibi birden fazla aygit gorunuyorsa bunlari secmelisin. sectikten sonra seceneklere(garip oldu ama preferences, select, choose falan)bastikca yeni kanallar gorunuyor mesela front, center gibi. onlari ekleyip seslerini acacaksin.

9.0 surumunde bu ozellik kalkmis ne yazik ki:(
her seyin basi sudo!