[Çözüldü] Dizin taşıma işlemi

Başlatan erkuserdem, 06 Ağustos 2009 - 16:29:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erkuserdem

şu dizin içindeki
/home/erdem/download them all

şu klasörü
Aptana Studio 1.5

şuraya
/usr/share

taşımak istiyorum ama bir türlü beceremedim, yardım lütfen.

önce terminalde  cd /home/erdem/download\ them\ all/     yazdım ve ilgili dizine geldim

sonra sudo mv /Aptana\ Studio\ 1.5 /usr/share  yazıyorum ancak hata veriyor. yanlışım nerde ?

utdmr

Alıntı yapılan: erkuserdem - 06 Ağustos 2009 - 16:29:01
sudo mv /Aptana\ Studio\ 1.5 /usr/share
Bu komut hatalı; çünkü eğer bulunduğun dizindeki dosyayı taşımak istiyorsan başına "/" koymazsın, eğer koyarsan kök dizinin altında arar o dosyayı veya dizini.
sudo mv Aptana\ Studio\ 1.5 /usr/share
olarak çalışması lazım komutun.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

erkuserdem

Alıntı yapılan: utdemir - 06 Ağustos 2009 - 16:35:48
Alıntı yapılan: erkuserdem - 06 Ağustos 2009 - 16:29:01
sudo mv /Aptana\ Studio\ 1.5 /usr/share
Bu komut hatalı; çünkü eğer bulunduğun dizindeki dosyayı taşımak istiyorsan başına "/" koymazsın, eğer koyarsan kök dizinin altında arar o dosyayı veya dizini.
sudo mv Aptana\ Studio\ 1.5 /usr/share
olarak çalışması lazım komutun.

Tamam şimdi oldu :)  Teşekkürler.  Ayrıca bu işlemi gui modunda yapmak için super user haklarını nasıl alabilirim ?

utdmr

Alıntı yapılan: erkuserdem - 06 Ağustos 2009 - 16:48:51
Tamam şimdi oldu :)  Teşekkürler.  Ayrıca bu işlemi gui modunda yapmak için super user haklarını nasıl alabilirim ?
Alt+F2 ile
gksu nautilus komutunu verirseniz root haklarıyla bir dosya yöneticisi açarsınız. :)
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

erkuserdem

Tamam işte bu süper oldu :)