APTonCD geri yükleme Hk

Başlatan setare, 06 Ağustos 2009 - 12:25:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

setare

ApTonCD ile geri yükleme yaptım programlar ortada yok.

hasansahin

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

setare

Alıntı yapılan: slayer - 06 Ağustos 2009 - 13:21:23
Süper bi anlatım olmuş.
Ne anlatmam gerekiyor ApTonCD>>restore aldığım yedek dosyasını gösterdim ortada program filan yok

ebubekirs

AptonCD ile restore yaptığınızda yedeklediği paketleri /var/cache/apt/archives/ dizinine kopyalar, programları yüklemez. Synaptic kullanarak programları yüklemeniz gerekir. Yükleme esnasında internetten indirmek yerine o dizinde bulunan paketleri kullanır.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

3mr3

sudo apt-get update

yada

Güncelleme Yöneticisi ile yenile yapın. Programlar böylede yüklenebiliyor. Bende böyle olmuştu fakat hiç emin değilim.
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

hasansahin

Alıntı yapılan: setare - 06 Ağustos 2009 - 13:32:37
Süper bi anlatım olmuş.
Ne anlatmam gerekiyor ApTonCD>>restore aldığım yedek dosyasını gösterdim ortada program filan yok
APTOnCD ile yedek oluştururken, "create meta package" diye bir seçenek olması lazım. Bunu işaretledinizmi? Bu seçenek ile, yedek aldığınız bütün paketleri bir pakete bağlayarak bir "lider paket" oluşturulur. Sonradan bu yedeği geri alıp, (geri alınca /var/cache/apt/archives altına açar) bu lider paketi çift tıklayıp kurarsanız, yedek aldığınız bütün paketleri kuracaktır.
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

setare

Alıntı yapılan: ebubekirs - 06 Ağustos 2009 - 13:43:31
AptonCD ile restore yaptığınızda yedeklediği paketleri /var/cache/apt/archives/ dizinine kopyalar, programları yüklemez. Synaptic kullanarak programları yüklemeniz gerekir. Yükleme esnasında internetten indirmek yerine o dizinde bulunan paketleri kullanır.
/var/cache/apt/archives/ dizinindeki deb paketlerini geri yüklemek istediğimde inernete bağlanıp peketleri tekrardan indirerek geri yükleme yapıyor. İnternete bağlantı yapmadan kesinlikle geri yükleme yapmıyor

Alıntı yapılan: slayer - 06 Ağustos 2009 - 16:41:02
Alıntı yapılan: setare - 06 Ağustos 2009 - 13:32:37
Süper bi anlatım olmuş.
APTOnCD ile yedek oluştururken, "create meta package" diye bir seçenek olması lazım. Bunu işaretledinizmi? Bu seçenek ile, yedek aldığınız bütün paketleri bir pakete bağlayarak bir "lider paket" oluşturulur. Sonradan bu yedeği geri alıp, (geri alınca /var/cache/apt/archives altına açar) bu lider paketi çift tıklayıp kurarsanız, yedek aldığınız bütün paketleri kuracaktır.
Ayarları dokunmadan yedek aldığımdan "create meta package"  seçeneğini işaretlemiş olduğumu düşünüyorum. Zaten programda işaretli olarak geliyor.

/var/cache/apt/archives bu dizinde  .deb paketleri ve partial adlı bir klasör var bahsettiğiniz lider paket hangisi

heartsmagic

Kendin meta paket oluşturmadıysan ortada bir tane olmaz. .deb paketlerinin olduğu dizine gidip:

sudo dpkg -i *.deb ile tüm paketleri kurabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.