DVD RW DVD/CD den dosya kopyalarken hata veriyor

Başlatan Deadpool, 05 Ağustos 2009 - 20:16:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Deadpool

LG marka DVD RW ım var.Bazı dvdlerimden dosya kopyalarken input/output error alıyorum.Sorunun dvdden kaynaklandığını düşündüm ilk başta ancak windowsta kopyalıyor sonra dvd sürücü kaynaklı olabilir diye başka dvdlerde denedim yine sonuç alamadım.Bunu sadece bazı dosyalarda alıyorum mesela aynı dvdden farklı dosya kopyalayabiliyorum hata almadan dosya hatalıdır diyebilirsiniz ama windowsta kopyalıyor bunun nedeni ne olabilir?(pcde hem cd rw hem de dvd rw takılı)

Yiğit Ateş

Grub menüsünde boot options satırının altına "all_generic_ide=1" ekleyip yeniden başlatarak deneyebilir misin?

Deadpool

Dostum grub menüsüne nasıl gideceğim?File system boot altında grub buldum ancak içinde boot options yok mutluluğu farklı klasörlerde mi aramışım :D

Yiğit Ateş

/boot/grub/menu.lst dosyasını kastetmiştim mutluluğu bir de burda ara istersen :P

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: Deadpool - 05 Ağustos 2009 - 20:35:19
## additional options to use with the default boot option, but not with the
## alternatives
## e.g. defoptions=vga=791 resume=/dev/hda5
# defoptions=quiet splash
Bölümünün altına başında # işareti olmadan eklemelisin. Bu arada dosyayı root haklarıyla açmayı unutma yoksa değişiklik yapamazsın.

Deadpool

Dediğini yaptım bilgisayarı yeniden başlattım ancak değişen bir şey olmadı dostum:(

Yiğit Ateş

O zaman kernelle donanımın uyumsuz olabilir yardımcı olamadığım için üzgünüm.

Deadpool

Yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim dostum...

Edit:Az önce cdrwyi kasadan söktüm ve problem çözüldü...

heartsmagic

Farklı IDE kabloları ile bağlayarak bir deneme yapabilirsin. İlginç bir problem ve çözümmüş.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.