synaptic

Başlatan Göktürk, 05 Ağustos 2009 - 17:13:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Göktürk

Aynı anda sadece bir yönetim aracının çalışmasına izin verilir . Lütfen önce güncelleme yöneticisi synaptic gibi yazılımları kapatın böle bir hata alıyorum hiç bir şey program kuramıyorum .
anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

ebubekirs

Arka planda takılı kalan paket yöneticisi vardır muhtemelen. Bilgisayarı yeni başlattığınızda da aynı hatayı mı veriyor ?
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

Göktürk

evet aynı hatayı veriyor
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

emin_as

Bir ihtimal arkada update-manager çalışıyor, o nedenle sorun çıkıyor olabilir.
Bir diğer ihtimal lock dosyası kalmış, program o dosya nedeniyle çalışmayı reddediyor. /var/lib/dpkg/lock dosyasını root yetkileriyle silip, o şekilde synaptic i çalıştırmayı dene.

sudo rm /var/lib/dpkg/lock

Göktürk

Codecler ve Eklentiler
sudo aptitude install ubuntu-restricted-extras bu kodda hata alıyorum asıl sorunum burda .

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Ağustos 2009 - 01:48:39

Alıntı yapılan: by_reis - 05 Ağustos 2009 - 17:13:19
Aynı anda sadece bir yönetim aracının çalışmasına izin verilir . Lütfen önce güncelleme yöneticisi synaptic gibi yazılımları kapatın böle bir hata alıyorum hiç bir şey program kuramıyorum .

sabian

Dostum arka planda çalışan başka bir paket yöneticisi var demek oluyor bu. Kurtulmak için benim tavsiye edeceğim yol şu. Sistem>Yönetim>Sistem gözlemcisi yoluyla işlemler altından synaptic ya da update-notifier varsa işlemi sonladır de.  Bir de başlangıç uygulamalarından güncelleme yöneticisini devre dışı bırakırsan işin görülür gibi geliyor bana.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

Göktürk

abi tamam sağolasında ben bugun yukarda yazdım kod komut yüzünden oldu iki kere format attım deli oldum o koda o yüzden oldu yüklemiyor o kodda proğramları ucbirimde çok geç yüklüyor bundan sonra o kodu komutları kullanmıcam. :( başka hiç bir problemim yok.

heartsmagic

Alıntı yapılan: by_reis - 06 Ağustos 2009 - 02:49:02
abi tamam sağolasında ben bugun yukarda yazdım kod komut yüzünden oldu iki kere format attım deli oldum o koda o yüzden oldu yüklemiyor o kodda proğramları ucbirimde çok geç yüklüyor bundan sonra o kodu komutları kullanmıcam. :( başka hiç bir problemim yok.

Komutta hiçbir sorun yok. Belli ki bir problem yaşamışsın. Ancak hatanın ne olduğunu yazmadan sana kimse yardımcı olmaz. Kullanmayacağım dediğin komutu uygulamazsan eğer bazı şeyler eksik kalabilir. Gider Synaptic ile aynı paketi kurabilirsin, o ayrı bir mevzu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.