[Çözüldü] İnternette Hiçbir Videoyu Seyredememe Sorunu

Başlatan bkal26, 05 Ağustos 2009 - 15:02:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bkal26

Arkadaşlar Ben Bilgisayarıma Ubuntu 9.04 ilk çıktığı zaman yükseltme yapmıştım ve benzer bir sorunla karşılaşmıştım ama o zaman sadece Facebook taki videoları seyredemiyordum.Şimdi ise geçen ay orjinal cd sinden tekrar kurmama rağmen bu sefer hiçbir videoyu seyredemiyorum.Forumda konuyla ilgili başlıklara baktım ve bir çoğunu uyguladım ama hala değişen bişey yok.Üstelik sadece Facebook taki videoları değil hiçbirini seyredemiyorum.Ne yapmalıyım.Sırf bu videolar için windowsu açmak zorunda kalıyorum.Yardımlarınız için şimdşden teşekkürler...

ihtiyar said

Hangi başlıklara baktınız, neler yaptınız, ubuntu-restricted-extras paketini yüklediniz mi?

about:plugins

ve

dpkg -l | grep flash

komutlarının çıktısı nedir?

ebubekirs

Ek olarak ubuntu-restricted-extras paketi kurulu mu ?
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ebubekirs - 05 Ağustos 2009 - 15:12:48

Sanırım görmedin mesajımdaki soruyu. :) Ama olsun, pekiştirmiş olduk. ;)

bkal26

about:plugins yazdığımda bana verdiği çıktı : bash: about:plugins: command not found bu.Ama flash playerin az önce en son sürümünü indirmiş  ve yüklemiştim.
dpkg -l | grep flash yazdığımda bana verdiği çıktı şu :
ii  adobe-flashplugin                          10.0.32.18-1                       Adobe Flash Player plugin version 10

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Ağustos 2009 - 15:16:08

ubuntu restricted extras paketini nasaıl kurabilirim acaba?ve kurunca düzeliyor mu?

ihtiyar said

Alıntı yapılan: bkal26 - 05 Ağustos 2009 - 15:14:43
about:plugins yazdığımda bana verdiği çıktı : bash: about:plugins: command not found bu.Ama flash playerin az önce en son sürümünü indirmiş  ve yüklemiştim.
dpkg -l | grep flash yazdığımda bana verdiği çıktı şu :
ii  adobe-flashplugin                          10.0.32.18-1                       Adobe Flash Player plugin version 10

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Ağustos 2009 - 15:16:08

ubuntu restricted extras paketini nasaıl kurabilirim acaba?ve kurunca düzeliyor mu?

komutunu tarayıcınızda girmeniz gerekiyor, söylemeyi unutmuşum.

sudo aptitude install ubuntu restricted extras

ebubekirs

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 05 Ağustos 2009 - 15:13:43
Alıntı yapılan: ebubekirs - 05 Ağustos 2009 - 15:12:48

Sanırım görmedin mesajımdaki soruyu. :) Ama olsun, pekiştirmiş olduk. ;)

hehe, tekrar olmuş :) Pardon  ;)
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

bkal26

about:plugins komutunu tarayıcıda girip enter tuşuna bastıktan sonra sayfalarca döküman çıktı.şimdi ne yapmam gerekiyır.bu arada restricted extras komutunu yazdım ve yükledim.

ns

bilgisayarı yeniden başlatıp bir denermisin?

ama ben sorunun ondan kaynaklandığını sanmıyorum. zaten flash yuklüymüş
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

ironic

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 05 Ağustos 2009 - 15:17:47

Ek bilgi:

Uçbirimden

firefox about:plugins

komutu ile yapılabilir.  :)

localhost

Linux LPIC1 - MCSA

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ironic - 05 Ağustos 2009 - 15:25:44
Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 05 Ağustos 2009 - 15:17:47

Ek bilgi:

Uçbirimden

firefox about:plugins

komutu ile yapılabilir.  :)

Yeni bir şey öğrenmiş olduk, teşekkürler @ironic. ;)

ironic

Konu dağılacak ama ufak bir bilgi olarak araya sıkıştırayım. Aynı mantık opera ve diğer firefox about: sayfaları için de geçerli.

opera opera:config

firefox about:config

firefox about:logo

gibi.

bkal26

Arkadaşlar Forumun Bu Sayfasındaki : http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,10755.0.html

Şu Kodları : sudo aptitude purge adobe-flashplugin flashplugin-installer flashplugin-nonfree swfdec-mozilla mozilla-plugin-gnash
sudo aptitude install flashplugin-nonfree
yazınca izleyemediğim bütün videolar izlenebilir hale geldi.İlgilenen herkese Beni Bu Konuda yalnız ve çaresiz bırakmadıkları için çok çok teşekkür ederim.İyiki varsınız... :D :D :D :D

ihtiyar said

Alıntı yapılan: bkal26 - 05 Ağustos 2009 - 16:03:07
Arkadaşlar Forumun Bu Sayfasındaki : http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,10755.0.html

Şu Kodları : sudo aptitude purge adobe-flashplugin flashplugin-installer flashplugin-nonfree swfdec-mozilla mozilla-plugin-gnash
sudo aptitude install flashplugin-nonfree
yazınca izleyemediğim bütün videolar izlenebilir hale geldi.İlgilenen herkese Beni Bu Konuda yalnız ve çaresiz bırakmadıkları için çok çok teşekkür ederim.İyiki varsınız... :D :D :D :D

Çözümü kendiniz buldunuz. Demek ki, arayan buluyormuş. :)

Düzeltme: Link, Kirmizi arkadaşımız tarafından verilmiş. Hakkını yememek lazım. :) Ama ortada bir gerçek var, çözüm forumda imiş. Arayan bulur deyimimiz geçerlidir halen.