[Çözüldü] wlan sorunu

Başlatan roberto55, 05 Ağustos 2009 - 10:08:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

roberto55

arkadaşlar
wlan kartım sorunsuz olarak çalışıyor
iwconfig ve ifconfig dediğimde wlanı görüyor zaten düne kadar giriyordum ama
sol üst köşedeki wlan ikonu gitmiş
ağ yönetcisinden baktım görüyor fakat etkin değil diyor nasıl etkinleştirebilirim

internette  aradım bişeler buldum ama bana ilaç olmadı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : Çrş 05 Ağu 2009 08:22:25 GMT-2

sorunsuz olarak çalışıyor dedim
anlamı ubuntu wlan kartımı tanımış olması

internette giremiyorum
ubuntu karmic

Bedreddin

Alt + F2 > nm-applet

İşinizi görebilir belki.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

raspacı

Panelde sağ tık>panele ekle>bildirim alanı yoluyla kaybolan ağ simgesini geri getirebilirsiniz.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

roberto55

Alıntı yapılan: levi - 05 Ağustos 2009 - 10:27:33
Panelde sağ tık>panele ekle>bildirim alanı yoluyla kaybolan ağ simgesini geri getirebilirsiniz.

denedim olmadı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Ağustos 2009 - 10:29:16

Alıntı yapılan: Fuzûli - 05 Ağustos 2009 - 10:22:25
Alt + F2 > nm-applet

İşinizi görebilir belki.

'file:///home/blue/nm-applet' konumu açılamıyor
'/home/blue/nm-applet' dosyası durumlandırılırken hata: No such file or directory
ubuntu karmic

Bedreddin

nm-applet'i silmiş olabilir misiniz? Synaptic'i açıp silmişseniz tekrar yüklemenizde fayda olabilir.
      bu hasret bizim!

roberto55

Alıntı yapılan: Fuzûli - 05 Ağustos 2009 - 10:44:32
nm-applet'i silmiş olabilir misiniz? Synaptic'i açıp silmişseniz tekrar yüklemenizde fayda olabilir.

internette giremiyorumki

acaba format mı atsam
ubuntu karmic

Bedreddin

İnternete girmenize gerek yok belki sistem yüklemesinden bu yana Apt-Get belleğinde saklanmış olabilir. Format atmanıza gerek yok, en kötü ihtimalle başka bir bilgisayardan internete girin, Ubuntu'nun sitesinden sadece nm-applet paketini indirin ardından Ubuntu'ya geçip o dosyayı çift tıklayarak kurun.
      bu hasret bizim!

roberto55

Alıntı yapılan: Fuzûli - 05 Ağustos 2009 - 10:54:58
İnternete girmenize gerek yok belki sistem yüklemesinden bu yana Apt-Get belleğinde saklanmış olabilir. Format atmanıza gerek yok, en kötü ihtimalle başka bir bilgisayardan internete girin, Ubuntu'nun sitesinden sadece nm-applet paketini indirin ardından Ubuntu'ya geçip o dosyayı çift tıklayarak kurun.

snaptic de nm-applet applet nm- aradım ama am-applet le alakalı birşey bulamadım
ve ararken yanında ubuntu logosu olan bütün şıklar yüklenmişti
doğrusunu söylemek gerekirse wicd diye bir program yüklemiştim beğenmedim snapticden sildim kapatım açtım pc yi wlan gitmiş
snapticden yüklemiştim bu arada

ubuntu karmic

Bedreddin

Demek ki depoda nm-applet yokmuş.

Keşke bunu başta söyleseydiniz. Wicd de yine Network Manager'ın (nm) görevini yapan bir program. Wicd kurulumu nasıl oluyor bilmiyorum ama o esnada NM'yi devre dışı bırakmış olabilirsiniz, işlem adımlarını takip etmeniz fayda getirebilir bu konuda.
      bu hasret bizim!

roberto55

wicd ara yüzü güzel fakat şifreli modemlere girmiyor şifresiz modem olması gerekiyor o yüzden silmiştim yeniden snapticden yükledim hemde hic  download yapmadan
ama dediğim gibi wicd silmek istiyorum
şifreli modeme girerken hata veriyor forumda araştırdım buldum aynı dertten olan birini fakat uzun yollu biraz diye wicd silmek istiyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Ağustos 2009 - 12:36:54

yada silmiyim konuyu çözülmüş deyip kapatıyım ilginiz  için teşşekürler
ubuntu karmic

galot

sudo apt-get install network-manager network-manager-gnome
Böyle yapıp tekrar başlatın.
ek: diyeceğim ama internete giremiyormuşsuznuz.

Ben indirip size göndereyim, makineye atıp kurun...

Şuraya bakın; http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=5937.0

roberto55

install network-manager network-manager-gnome
snapticden indirdim wicd silip restart yapıp indirdiğimi kurdum oldu
ubuntu karmic