yazı karakteri sorunu

Başlatan ODİN, 03 Ağustos 2009 - 17:20:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ODİN

en fazla ubuntu türkiye forumda olmak üzere bir çok internet sayfasında yazılar ubuntu altında firefoxla çok küçük gözüküyor ubuntu üzerinden yazıları değiştirdim ama değişen sadece ubuntunun kendi yazı sitili idi net sayfalarının yazı büyüklükleri değişmedi ha bire görünüm sekmesi altında metin boyutunu arttırmak zorunda kalmamak için ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz

bir şey daha sormak istiyorum -umarım fazla olmam- ubuntuda chroma çalışıyormu kurulum linki verebilir misiniz ve eğer chromanın lınux tabanlı olanı varsa kullanan arkadaşlar tavsiye eder mi fire foxta mı kalmalıyım chromada mı -hız ve güvenlik açısından- malum 3.5 firefox açığı tüm dünyada biliniyor

teşekkürler
Kişi, ışığını karartmayı da bilmelidir, böceklerden ve hayranlardan kurtulmak için.

heartsmagic

Seçenekler altında İçerik ve oradan da Font ayarları altında, Gelişmiş bölümünde "sayfaların benim seçtiklerim haricinde yazıtipi seçmelerine izin var" gibi bir seçenek var. Onu kaldırmış olabilir misin?

Chrome için forumun ilgili bölümüne bakabillirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ODİN

Alıntı yapılan: heartsmagic - 03 Ağustos 2009 - 17:43:37
Seçenekler altında İçerik ve oradan da Font ayarları altında, Gelişmiş bölümünde "sayfaların benim seçtiklerim haricinde yazıtipi seçmelerine izin var" gibi bir seçenek var. Onu kaldırmış olabilir misin?

Chrome için forumun ilgili bölümüne bakabillirsin.

yardımınız için teşekkürler dediğinizi yaptım ancak mesela bazı sayfalarda yine aynı sorun sürüyor örneğin size bir ekrahn alıntısı veriyorum

Kişi, ışığını karartmayı da bilmelidir, böceklerden ve hayranlardan kurtulmak için.

simislov

ODİN,

Firefoxta Görünüm>Karekter Kodlaması ayarını yaptınız mı acaba?

Belki sorun buradan kaynaklanıyordur. Saygılar.
Karanlığa küfretmektense bir mum da sen yak.
Güvenlik için: Doctus.org

ODİN

Alıntı yapılan: simislov - 03 Ağustos 2009 - 18:08:43
ODİN,

Firefoxta Görünüm>Karekter Kodlaması ayarını yaptınız mı acaba?

Belki sorun buradan kaynaklanıyordur. Saygılar.

yaptım dostum saol

heartsmagic

Şöylece bakıyorum da senin karakter sorunun sanki sadece Firefox'a has değil gibi. Sistem genelinde bir değişikliğe gitmiş miydin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Bedreddin

Windows yazıtiplerini kurarsanız geçebilir. Gerçi bende Ubuntu-TR'de sorun olmuyordu ama, bazı forumlarda bu yüzden yazılar nispeten küçük gözüküyordu.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

Yiğit Ateş

@Fuzuli'nin söylediği gibi sorun microsoft fontlarından kaynaklanıyor restricted-extras paketini kurarsan büyük ihtimal düzelecektir.

ns

şu an chipten baktımda seninki gibi bir duruma anca iki kere ctrl - yaparak ulaşıyorum. ctrl 0 yaptığında nasıl oluyor. opera yada başka bir tarayıcı yüklü mü? yüklüyse birde onlarda dener misin?
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

galot

Evet ubuntu-restricted-extra paketiyle sorun düzeliyor.

ODİN

konuya kimse bakmıyor diye bir kaç gündür bakmıyordum foruma ama görüyorumki gerek yetkililer gerekse diğer üyeler oldukça ilgilenmişler bu yüzden yardım ve alaknız için teşekkür ederim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Ağustos 2009 - 19:03:24

Alıntı yapılan: galot - 05 Ağustos 2009 - 13:39:48
Evet ubuntu-restricted-extra paketiyle sorun düzeliyor.

bunu uç birimden yüklüyoruz sanırım kodu nedir yazarsanız sevinirim

Yiğit Ateş