Günün saatlerine göre değişen duvar kağıdı anlatımı

Başlatan galot, 03 Ağustos 2009 - 16:52:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

galot

http://www.geocities.com/e_rene/AllDayLong.tar.gz adresinden dosyayı indiriyoruz. Daha sonra uçbirimde dosyayı indirdiğimiz dizinde geçip;
sudo tar xvzf AllDayLong.tar.gz -C /usr/share/backgrounds
cd /usr/share/backgrounds/AllDayLong
sudo sh ./install
Ardından nautilus ile usr/share/backgrounds/AllDayLong dizinine girip ctrl+H yapıp gizli dosyaların görünmesini sağlıyoruz.
xml uzantılı dosyayı Tercihler-->Görünüm-->Artalan kısmına sürükleyip bırakıyoruz. Artık duvar kağıdı günün saatlerine göre değişecektir. Klasör içindeki resimler değiştirilerek ve xml dosyası düzenlenerek istediğiniz gibi süreleri falan ayarlayabilirsiniz sanırım.

heartsmagic

Oldukça hoş bir uygulama olmuş. Paylaştığın için teşekkürler @galot.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sabian

Arkaplanları değiştirme şansımız yok mu? Açılan dosyaya kendi belirlediğimiz fotoları atsak aynı şey olur mu?
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

galot

Alıntı yapılan: dewrim2 - 03 Ağustos 2009 - 17:12:57
Arkaplanları değiştirme şansımız yok mu? Açılan dosyaya kendi belirlediğimiz fotoları atsak aynı şey olur mu?
Resimleri aynı oradakiler gibi isimlendirirseniz ya da xml dosyasını resimlere göre düzenlerseniz olur herhalde denemedim.

ODİN

ilk mesajda verilen link yasaklamış öyle bir siteden tema indirmek ne kadar dogrudur
Kişi, ışığını karartmayı da bilmelidir, böceklerden ve hayranlardan kurtulmak için.

galot

Alıntı yapılan: ODİN - 07 Ağustos 2009 - 14:09:08
ilk mesajda verilen link yasaklamış öyle bir siteden tema indirmek ne kadar dogrudur
http://www.gnome-look.org/content/show.php/All+Day+Long+(Animated+Wallpaper)?content=83443 buradan 1. indirme linkinin yünlendirdiği bağlantıyı verdim. Nasıl yasaklanmış, anlamadım?

ODİN

Kişi, ışığını karartmayı da bilmelidir, böceklerden ve hayranlardan kurtulmak için.

galot

gkhnt

Evet linklerin bulunduğu ortamlara "mahkeme kararı" ile erişim engellenmiş. Başka türlü denedim gene indirme işlemi yapılamadı. Çok da güzelmişler; neyse artık kısmet değilmiş :D
Model: Hp Compaq Mini 731ET
İşlemci: Intel® Atom™ CPU N270 @ 1.60GHz × 2
Grafik: Intel® 945GME x86/MMX/SSE2
Hafıza: 2,0 Gb İşlemci Tipi: 32-bit

galot

gkhnt

Son verdiğiniz linkten indirdim. Çok sağolun. Xubuntu kullanıyorum; ama olur sanırım. Deneyim de sonucu yazayım hemen.

heartsmagic

Yasaklama Geocities'in birkaç sitesi için tamamen kendisi için yapılmış durumda. Ne kadar doğru tartışılır, fakat bağlantıdaki paketi indirmenin yanlış bir tarafı yok.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sabian

Alıntı yapılan: ODİN - 07 Ağustos 2009 - 14:09:08

Bilgiğim kadarıyla Youtube'a girmek de yasaklanmıştı ama... O sebeple indirmekte bir sakınca görmüyorum. Hem sansürden taraf mı olacağız yoksa ona karşı mı?
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

gkhnt

Ben karşı olduğum için işi eyleme döktüm ve hemen indirdim. Ama xubuntu da çalışmadı. Söylendiği gibi. kurdum ve .xml uzantılı dosyayı masaüstü seçeneklerinden duvar kağıdı bölümüne attım olmadı.

Yusuff

Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068