Avidemux da Videoya İkinci bir Ses dosyası eklemede sorun?

Başlatan erhan, 02 Ağustos 2009 - 03:37:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erhan

Selam arkadaşlar,
Windows kullanırken Virtualdobmod programı kullanarak internetten indirdiğim Divx filmler için Tr ses dosyası ekliyordum. Ubuntuya geçtikten sonra bu tür işlevleri yapabilecek programları forumdan araştırıp az çok deneyerek benim işimi görecek programı tespit etmeye çalıştım. Avidemux benim işimi görebilecek kabiliyette fakat şöyle bir sorun yaşamaktayım.
Öncelikle video dosyasını açıyorum ve açtığımda şöyle bir uyarı penceresi çıkıyor
"Endeks güncel değil
araç kareyi oluşturu kullanmalısınız şimdi yapalım mı?"
anladığım kadarıyla bu filmin çerçeve boyutları ile ilgili. Sıkıntım olmadığı için hayır diyerek devam ediyorum.
Devamında hemen bir uyarı penceresi daha çıkıyor ve
"Kaydet (ses+video) bozuk bir avi oluşturacaktır. esi kaydet düzgün sonuç üretecektir. Bunu önceki cevaba evet desemde diyor.
Bu Codec eksikliğinden mi kaynaklanyor? Ben bunu birkaç tane Divx filmimi açmak için denediğimde de aynen yaşadım??Bu konu hakkında bilgi verebilecek arkadaşlardan yardım istiyorum. :o

Benim şimdilik amacım bu filmlere ikinci bir ses dosyası eklemek, yani sesi dual TR-ENG  yapmak.Bunun için ac3 veya mp3 formatlarında ses dosyaları kullanıyorum,  Bunu yapmak için menuden SES - İkinci iz - Harici ac3 - browse - .... ses.ac3 - Tamam dediğimde; ikinci iz yüklendi uyarı penceresi geliyor ve tamam diyerek kapatıyorum.
Menuden kaydet diyerek dosyayı kaydet dediğimde video sadece orjinalindeki ses ile kaydediliyor. Yani benim eklediğim ikinci ses eklenmiyor? Neden eklenmediğini bir türlü bulamadım, kaydederken farklı bir yol mu denemeliyim lütfen yardımcı olun? :-[
Yardım eden arkadaşlarım için şimdiden teşekkür ederim... :)
İki Dinle bir konuş!

heartsmagic

Avidemux için öneri veremiyorum ne yazık ki ancak farklı araçlardan örnek verebilirim:

MKV için örnek:

mkvmerge -o son_video.mkv orijinal_video.mkv eklenecek.mp3

AVI için örnek:

mencoder orijinal_video.avi -ovc copy -oac mp3lame -hr-mp3-seek -audiofile eklenecek.mp3 -o son_video.avi
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erhan

kodlar için teşekkür ederim :) ama biraz daha ayrıntılı işlem yapmam gerekli  ::)mesela ses eklerken görüntü ve seste kayma olabiliyor, bunu düzeltmem gerekli vb.. ???

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Ağustos 2009 - 20:00:17

Avidemux için bir çözüm hala bulamadım :'(  ama eskiden kullandığım programı artık "Wine" ile kullanabiliyorum  ;D
VirtualDubMod programı bu linkten indirilebilir
 http://sourceforge.net/projects/virtualdubmod/files/VirtualDubMod/VirtualDubMod%201.5.10.2/VirtualDubMod_1_5_10_2_All_inclusive.zip/download
İndirdikten sonra zip dosyasından çıkartıp "VirtualDubMod.exe" yi sağ tıklayıp "wine... ile aç" dedikten sonra kullanılabiliyor. Kullandığım tüm özellikleri sorunsuz olarak çalışıyor. Bir tespitimi aktarayım: Performans olarak Windows XP ve Vistadan daha hızlı, kitlenme ve donma yaşatmıyor...  ;D
Eğer merak eden varsa özellikleri hakkında da bilgi verebilirim ???
İki Dinle bir konuş!

heartsmagic

Yeni bir başlık açarak bilgi vermişsin, teşekkürler. Ben yine alternatif olması açısından ses kayması için de örnek vereyim :)
http://www.heartsmagic.net/avisync-ile-ses-senkronu-duzeltmek/

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.