Firefox javascript uyarıları engellemiyor

Başlatan esrama, 30 Temmuz 2009 - 14:20:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

esrama

Bazı sayfalara gittiğim zaman sürekli javascriptten kaynaklanan bir uyarı veriyor. Çoğu zaman ben vtunnel ve ktunnel in sorun çıkardığı syafalara atunnel ile gidebiliyorum. Fakat atunnel ile sitelere gittiğim zaman sürekli uyarı veriyor ve gezinti yapamıyorum. En az 10 kere sayfa başına tıklamam gerekiyor. Bunun dışında bazı illegal sitelerden * bir şey indirirken (ki orda da bazen javascriptlere ihtiyaç duyuyorum) sürekli uyarı verenler oluyor. Farkettim ki google chrome, aynı sayfa 3. kez uyarı verdiği zaman o sayfadaki javascirptleri devre dışı bırakmadan sadece uyarı scriptini otomatik olarak esgeçme seçeneğini sunuyor. Buna benzer bir özellik firefoxa ayarlanabilirmi ? veya bir eklenti mevcut mu ?
(javascriptli bir sayfadan bir şey indirmem gerekiyor da yardımlarınız gerekli ... legal download merak etmeyin ...  8) 8) )

erginemr

esrama

Noscript eklentisini biliyorum. Ben yukarıdada belirttim: tüm javascriptlerin kapanmaması lazım. Zaten noscript haricinde firefoxun ayarlar kısmında da scrpitler flashlar ve javascriptler ayrı ayrı kapatılabiliyor. Ama ben böyle istemiyorum. Yoksa chrome de boşuna koymazdı bu özelliği değilmi ? :)

ironic

Opera da her site için ayrı ayrı javascript ayarları vs. var. Firefox da böyle bir eklenti yok galiba. 3.5 ile de denedin mi?

esrama

Operada her sitede ayrı ayrı javascript ayarları var derken acaba tam olarak bu özellik nasıl çalışıyor ? Yani ben bir siteye gittiğimde orda javascriptler kapatılsın istemiyorum, sadece alert fonksiyonu esgeçilsin istiyorum. Firefox 3.5 te javascirptler, java ve flash ayrı ayrı kapatılabiliyor ama o site için toptan katılıyor yani hiçbir şey çalışmıyor. Javascript kısmı için birkaç kısıtlama var ama aralarında uyarı fonksiyonu ile ilgili bir şey yok.

garafatma

Tarayıcıların fonksiyon fonksiyon kapama özelliği varmı ki?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

esrama

@keiser_soze Firefox 3.5 ayarlar kısmında javascriptin yanında birkaç ufak seçenek sunuyor. Tabi javascript kodları arasında bulunan fonksiyonların ismine göre devre dışı bırakma gibi bir olay yok elbet :) Ama sadece uyarı (alert) fonksiyonunu devre dışı bırakma seçeneği (veya esgeçme daha mantıklı ) olması gerek. Chrome yapmış ne güzel!

ironic

Alıntı yapılan: esrama - 30 Temmuz 2009 - 17:51:59
Operada her sitede ayrı ayrı javascript ayarları var derken acaba tam olarak bu özellik nasıl çalışıyor ? Yani ben bir siteye gittiğimde orda javascriptler kapatılsın istemiyorum, sadece alert fonksiyonu esgeçilsin istiyorum. Firefox 3.5 te javascirptler, java ve flash ayrı ayrı kapatılabiliyor ama o site için toptan katılıyor yani hiçbir şey çalışmıyor. Javascript kısmı için birkaç kısıtlama var ama aralarında uyarı fonksiyonu ile ilgili bir şey yok.

Opera da benim söylediğim bölümde sadece java varmış. Javascript her site için ayarlanır mı bilmiyorum ama tüm siteler için devredışı bırakılıyor. Ayrıca hızlı erişim bölümünde de mevcut. F12 >> Javascript i etkinleştir. Sorun yaratan sitelere girmeden önce ayarı değiştirip siteye girebilirsin. Ayrıca bu konuda java betikleri de olabilir, araştırmak gerek. ayrıca sorun siteden kaynaklanabileceği gibi firefox motorundaki bir hatadan dolayı da olabilir. Tam bir karara varmak için farklı tarayıcılar ile de denemek gerek.

esrama

Alıntı yapılan: ironic - 31 Temmuz 2009 - 00:19:42
Opera da benim söylediğim bölümde sadece java varmış. Javascript her site için ayarlanır mı bilmiyorum ama tüm siteler için devredışı bırakılıyor. Ayrıca hızlı erişim bölümünde de mevcut. F12 >> Javascript i etkinleştir. Sorun yaratan sitelere girmeden önce ayarı değiştirip siteye girebilirsin. Ayrıca bu konuda java betikleri de olabilir, araştırmak gerek. ayrıca sorun siteden kaynaklanabileceği gibi firefox motorundaki bir hatadan dolayı da olabilir. Tam bir karara varmak için farklı tarayıcılar ile de denemek gerek.

Firefox'ta bir sorun yok. Bu sitelerin normal hali :) Bu ihtiyaç duyduğum illegal sayfalar ve atunnel her taraycıda hem winsoft hem linuxta aynı şeyi yapıyorlar. Dediğim gibi operada böyle bir özellik yoktu bildiğim kadarıyla.
Sorun yaratan sitelere ayarları değiştirip gidebilirsin demişsiniz ama ortada şimdilik ayarlama imkanı yok. Firefox ve opera javascirptleri ya tam kapatıyor ya da tam olarak açık bırakıyor :(

ironic

Alıntı yapılan: esrama - 31 Temmuz 2009 - 08:53:53

Firefox'ta bir sorun yok. Bu sitelerin normal hali :) Bu ihtiyaç duyduğum illegal sayfalar ve atunnel her taraycıda hem winsoft hem linuxta aynı şeyi yapıyorlar. Dediğim gibi operada böyle bir özellik yoktu bildiğim kadarıyla.
Sorun yaratan sitelere ayarları değiştirip gidebilirsin demişsiniz ama ortada şimdilik ayarlama imkanı yok. Firefox ve opera javascirptleri ya tam kapatıyor ya da tam olarak açık bırakıyor :(

Ama çok büyük bir sorun değil ki. Bu sitelere girmeden F12 + bir tık  :D işin bittikten sonra yine aynı şekilde düzeltebilirsin. tunnel siteleriyle uğraşmak yerine öncelikle dns değişikliğini dene. IP banı yoksa sorun çıkarmaz. Ayrıca Opera da javascript hataları aldığında çıkan uyarı penceresinde js nin çalışmasını durdurabilirsin.

esrama

Alıntı yapılan: ironic - 31 Temmuz 2009 - 13:21:38
Alıntı yapılan: esrama - 31 Temmuz 2009 - 08:53:53
Ama çok büyük bir sorun değil ki. Bu sitelere girmeden F12 + bir tık  :D işin bittikten sonra yine aynı şekilde düzeltebilirsin. tunnel siteleriyle uğraşmak yerine öncelikle dns değişikliğini dene. IP banı yoksa sorun çıkarmaz. Ayrıca Opera da javascript hataları aldığında çıkan uyarı penceresinde js nin çalışmasını durdurabilirsin.

Sanırım ben derdimi tam anlatamadım. Benim gezindiğim bazı sistelerde diğer javascirptlere ihtiyaç duyuyorum. Mesela bir site var bişiler indiriyorsun (  8) 8) 8) ) torrentte rapidde bulamadığım şeyleri genelde orda buluyorum. O sitede arama yapabilmek için bile javascirptlerin devrede olması gerkiyor. İndirme tuşuna bile kaynak kodundan baktım javalardan bir fonksiyon çağırıyor ve linke yönlendiriyor :) Ama aynı sayfada 50 bin tane uyarı fonksiyonu çalışıyor. Site zaten bunu isteyerej yapıyor. Chrome ile windowsta işim rahat ama firefox ve opera veya diğerleri ile linuxta yapabilmek istiyorum. Javascriptleri açık kapamasını tek tuş ile eklenti ile veya sizin dediğiniz gibi kısayol tuşlarla da yapabilrim ama bu sefer site hiçbir şeye yaramaz  :-\ Gereksiz olysadı dediğim gibi chrome bunu boşuna yapmazdı :) Kis adece burda saydığım sebep değil birkaç farklı amaçta daha kullanılabilir...

erginemr

Javascript alert() fonksiyonunu devredışı bırakan şöyle bir Greasemonkey betiği var:
http://userscripts.org/scripts/show/39691

Greasemonkey eklentisini kurduktan sonra üzerine kuruyorsunuz:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/748

esrama

Alıntı yapılan: erginemr - 31 Temmuz 2009 - 14:43:16
Javascript alert() fonksiyonunu devredışı bırakan şöyle bir Greasemonkey betiği var:
http://userscripts.org/scripts/show/39691

Greasemonkey eklentisini kurduktan sonra üzerine kuruyorsunuz:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/748

Güzel fikir ama bir işe yaramadı. Zaten o script hakkında açılan başlıktada çoğu yerde işe yaramadığı yazıyor. Zaten benim kullandığım sitelerde de işe yaramadı :(

ironic

Ufak bir düzeltme yapayım. Opera da Sağ tık >> Site tercihlerini düzenle bölümünden girdiğin her  site için  javascript ayarları belirlenebiliyormuş  :)