aMSN Görüntülü Konuşma Sorunu

Başlatan özgürubuntu, 29 Temmuz 2009 - 22:12:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürubuntu

Merhaba arkadaşlar, görüntülü konuşmayı olmazsa olmaz sayanlardan değilim ancak ailem "oğlum aç şu kameranı da bir yüzünü görelim" dediğinde bir türlü aMSN'den görüntülü konuşma yapamadık :) Skype yüklettim babama onların sesini görüntüsü aldım kendi görüntümde gitti ama ne yaptıysam sesimi duyuramadım :) Açtım Kubuntu'yu Kopete'yi ama orada da kamera gönder gibi bir butonu göremedim, webcam'i görüyor ama sohbet penceresinde her yere baktım görüntülü konuşma yok :D Babam "oğlum yükle windows kurtul" dedi :D ağrıma gitti valla

aMSN'de kamera görüntümü bir türlü gönderemedim, gönderdiğim görüntü donmuş resim gibiydi zaten babamda göremedi, babamdan gelen isteği de aMSN reddediyor.. Ne yapıcaz? :D

garafatma

Mixer ayarlarını kontrol ettin mi? mikrofon kapalı olabilir.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

agritux

Modemde port açtınız mı? 6891 nolu portu açmanız gerekiyor

özgürubuntu

Alıntı yapılan: keiser_soze - 29 Temmuz 2009 - 22:15:19
Mixer ayarlarını kontrol ettin mi? mikrofon kapalı olabilir.

Skype'da diyorsunuz sanırım, evet HDA, Intel, Pulse hepsini denedim zaten bir tek Pulse'da babamların sesini duyuyordum, Skype ayarlarından da, üst panelden de sürekli kontrol ettim ama olmadı, belki de ben yanlış veya eksik bişiler yapıyorum?

Alıntı yapılan: sessizce - 29 Temmuz 2009 - 22:16:04
Modemde port açtınız mı? 6891 nolu portu açmanız gerekiyor

Bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum işte :) Skype'ı kastediyorsunuz değil mi?

agritux

Yok hayır amsn de sesli, kameralı görüşme yada dosya aktarımı için modemde port açmanız gerekmektedir.
google'a modem markanızı ve port nasıl açılır diye aratırsanız resimli anlatım mutlaka çıkar.

örn: pikatel combomax port nasıl açılır
http://www.google.com/search?q=pikatel+combomax+port+nas%C4%B1l+a%C3%A7%C4%B1l%C4%B1r&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.debian:en-US:unofficial&client=iceweasel-a

özgürubuntu

Alıntı yapılan: sessizce - 29 Temmuz 2009 - 22:36:01
Yok hayır amsn de sesli, kameralı görüşme yada dosya aktarımı için modemde port açmanız gerekmektedir.
google'a modem markanızı ve port nasıl açılır diye aratırsanız resimli anlatım mutlaka çıkar.

http://www.google.com/search?q=pikatel+combomax+port+nas%C4%B1l+a%C3%A7%C4%B1l%C4%B1r&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.debian:en-US:unofficial&client=iceweasel-a

Yanıtınız için teşekkürler :) peki modemimin markasını nasıl öğrenebilirim? AirTies Marka kullanıyorum acaba o mudur? Birde OpenDNS ayarlarını yapmıştım

agritux

Modeminizin arkasında önünde sağında solunda mutlaka modeli de yazar :) rt101 103 vs gibi

özgürubuntu

Modemim AirTies RT 205 Google'da buldum resimde gösterilenlerin aynısını da yaptım, aMSN Seçeneklerde 6891 Nolu Portu dene dediğimde yine "güvenlik duvarı ya da yönlendirici (router) ardındasınız." diyor. OpenDNS ile ilgisi olabilir mi?

agritux

OpenDNS ile alakası olacağını sanmıyorum. Güvenlik duvarı kullanıyorsanız, onu kapatın. Kullanmıyorsanız  bağlantınızı kapatıp açmayı deneyebilirsiniz. Oda olmazsa portu açtığınıza emin olun.

özgürubuntu

Alıntı yapılan: sessizce - 29 Temmuz 2009 - 23:00:35
OpenDNS ile alakası olacağını sanmıyorum. Güvenlik duvarı kullanıyorsanız, onu kapatın. Kullanmıyorsanız  bağlantınızı kapatıp açmayı deneyebilirsiniz. Oda olmazsa portu açtığınıza emin olun.

Tamam oldu :) IP Adresini : 192.168.2.2 girdim ancak benim asıl görünen Internet IP adresim 88.213... ile başlıyordu onu denediğimde olmuyordu

garafatma

Zaten modemden yönlendirme yaptığınız için içerideki Ip adresini kullanmanız gerekiyordu. Şu anda bir sıkıntı var mı peki?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

özgürubuntu

Aslında var :D Aynı anda birbirmizi göremiyoruz.. Ya benim kameram açık ya da babamın ikisi birden olmadı.. Ses'de yok.. :)

ironic

Skype sitesindekini değil de medibuntu deposundaki skype-oss paketini kur. En kaliteli ses ve  görüntüyü skype ile alırsın. Amsn sesli görüşmelerde çok acayip kasıyor. Son durumu nedir bilmiyorum bu arada.

özgürubuntu

Göktürk

görüntü güzel de snyelik donma oluyor arada neden olabilir portu açtım ses yok mixer ayarlarını bilmiyorum ne yapmam lazım amsnde ?  ;D
anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

Fidel

Alıntı yapılan: sessizce - 29 Temmuz 2009 - 22:36:01

Ya bu işlemi yapmaya çalışıyorum ama sanırım beceremiyorum. resimli anlatım da göremedim bir türlü...
Yardımcı olan çıkarsa sevinirim...