[Çözüldü] AC3 videolarda ses kısık

Başlatan imasith, 29 Temmuz 2009 - 02:06:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

imasith

Ac3 videolarda ses problemi yaşıyorum; mp3 kullanan videolarda normal. Biraz araştırdım bu windowsta da karşılan durummuş. Bunu nasıl çözebilirim?

not:ubuntu-restricted-extras kurulu

heartsmagic

Evet ac3 gömülü videolarda durum biraz böyle sanırım. Biraz "encode" ederken uygulanan yapılandırma ile alakalı gibi. Bizim elimizdeki videolar için bir çözüm var mıdır bilemiyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

imasith

windows için anlatılan çözümlerde ac3filter kullanılarak bazı ayarlar gösterilmiş , bunun linuxdaki karşılığı nedir nasıl yapılır bilmiyorum.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: imasith - 29 Temmuz 2009 - 19:32:43
windows için anlatılan çözümlerde ac3filter kullanılarak bazı ayarlar gösterilmiş , bunun linuxdaki karşılığı nedir nasıl yapılır bilmiyorum.

Google arama kutucuğuna ac3filter for linux yazdığınızda güzel sonuçlar çıkıyor gibi. İnceleyebilirsiniz.

ironic

Ben de bir sorun yoktu. Bir de vlc ile denermisin onun kendi çözücüleri içinde geliyor.

imasith

Vlc player için araçlar -> tercihler -> ses yolundan "ses normalize" kutucuğunu işaretleyerek ses seyredilebilir düzeyde artırılabiliyor. Yine smplayer için ses -> süzgeçler -> "ses normalleştirme" yolundan aynı şeyi yapmak mümkün. Şimdilik bu şekilde çözdüm , istenirse konu kilitlenebilir.

erhan

ses codecleri ubuntu için ne yazıkki bunu çözecek kadar gelişmiş değil araştırdığım kadarıyla. Porgramsal yazılımlar ile bunu artırabiliyorsun üstte verdiğin örnek gibi?
İki Dinle bir konuş!

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: erhan - 16 Ağustos 2009 - 23:42:38
ses codecleri ubuntu için ne yazıkki bunu çözecek kadar gelişmiş değil araştırdığım kadarıyla. Porgramsal yazılımlar ile bunu artırabiliyorsun üstte verdiğin örnek gibi?
Nerden ubuntu'da kullanılan çözücülerin gelişmemiş olduğuna kanaat getirdin anlayamadım. Sorun encoding ile alakalı yani kodlayanın hatası. Windows altında da kullandığın ac3 filter yazılımsal olarak artıracak sesi ya da kullandığın x program yine kendi sesi artırıp verecek sana. Zaten arkadaşlar söylemiş vlc ile çok rahat artırabilirsin ses seviyesini.

erhan

Windows da AC3Filter kullanıyordum ve bunu otomatik olarak çözebliyordum, ama aynı programı ubuntu da bir çok oynatıcı ve beraberindekiler ile çözemedim. Sesi sistemimi zorlamadıkça gerekli performansı alamıyorum. Arkadaşın Vlc ile söylediği yolu kullanmaktayım ve artırılabildiğini söyledim zaten ama bu hışırtı gibi sorunu beraberinde getiriyor ne yazıkki :(
İki Dinle bir konuş!

Yiğit Ateş

Mplayer ve smplayer'i bir dene istersen.

erhan

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=1254.135

bu linkteki oynatıcıların her birini teker teker denedim ve Vlc ile en iyi performansı yakaladım ama ubuntudan önceki gibi değil :( fakat ubuntudan vazgeçmem elbet bir şekilde çözülecek
İki Dinle bir konuş!