[Arşiv][Çözüldü] wubi ubuntu .iso yedekleme?

Başlatan linsis, 13 Mayıs 2008 - 00:21:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

linsis

xp'i format atacağımdan wubi ile kurduğum ubuntu ve

E:\ubuntu\install\ubuntu-8.04-desktop-i386.iso altında yer alan ubuntu'yu alsam ve yeniden xp'i kurduktan sonra wubi kurulumu sırasında elimdeki .iso dosyasını kuracağım hard diske atsam olur mu?

evet ubuntu'yu yeniden kuracağımdan yapmış olduğum değişiklikler silinecek biliyorum.
>>  Linux'u bana sevdiren ubuntu-tr.net yönetimi ve üyelerine teşekkür'ü bir borç bilirim  <<

ufuk_k

Olur da, ghost tipi bir yedekleme ile ayarlar da korunur aslında. Var öyle programlar ben bilmiyorum. Ben dar adlı bir programla bütün sistemi yedekleyip açmıştım konsoldan...Sorunsuz olmuştu (birkaç dosya sistemini, proc, media, vs. tekrar yaratmak dışında).
Bence xp daha çok format yer, sürekli Ubuntu kurulmaz... Vazgeç wubiden, yanına kur boş diske, uğraşmazsın bir daha.

linsis

ufuk_k zaten bir kaç ay sonra dediğin gibi ayrı bir hdd'ye kuracağım.ancak daha öğrenme sürecindeyim bildiğin gibi.

bazı şeyleri bir defa yapıp bırakmak istemiyorum.evet bir kenera not alabilirim.alıyorumda ancak böyle pratik bir şekilde bir iki kez yapınca daha akılda kalıcı oluyor.

ben görmeden öğrenemeyenlerdenim.yani ne kadar okusam boş gibi :D :D
>>  Linux'u bana sevdiren ubuntu-tr.net yönetimi ve üyelerine teşekkür'ü bir borç bilirim  <<

ufuk_k

Katılıyorum söylediklerine de wubi ile kurman işleri basit hale getirmiyor ki. Şöyle bir yanılgın var, sanıyorsun ki wubi ile ubuntu kurmak ve normal kurulum arasında şöyle bir fark var: biri daha direksiyona alışmadan kenar köşelerde araba sürmeye çalışmak, diğer ise trafiğe çıkmak :) Fakat öyle bişey yok, wubi daha çok sorun çıkarıyor gördüğüm kadarıyla. Yaparak öğrenmek için kur diyorum diske, kaldırıp kaldırıp kurmakla çok öğrenilmez ki.

linsis

ufuk_k wubi ile kurmayacağım artık.

xp formatlarken sorun yarattı bu wubi.normal xp kurdum.boş bir hdd'ye de ubuntu cd ile kuracağım.

buradan herkese tavsiyem wubi ile programı kaldırsanızda hdd sorun çıkartıyor.

bundan dolayı ufuk_k bir üst mesajda yazmış olduğu yorum son derece gerçek.

yardımın için teşşekkürler ufuk_k :D