Kendilğinden çalıştırma programı

Başlatan gift, 27 Temmuz 2009 - 18:07:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gift

Merhaba
yazıcımın sürücüsünü bulamadığın için cd ile yüklemeye çalıştım.CD yi taktıktan sonra karşıma kendiliğinden çalıştırma programı bulunamadı diye bi uyarı çıktı.Bu program nedir acaba ? Yardımcı olurmusunuz...

garafatma

Cd'nin otomatik başlamasına yarayan program exe olduğundan, exe'yi çalıştıracak programı bulamadığı için bu hatayı vermiştir.

İçindeki klasörleri sorunsuz görmeniz gerekir.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

gift

Daha çok yeniyim de exe yi nasıl çalıştıracağım veya bu yazılımı nasıl kurabilirim  yardımcı olur musun?

mozakca

EXE uzantılı dosyalar windows ortamında çalışan yazılımlardır. Linuxta bu programları çalıştıramazsınız. Tabi yardımcı bir program kullanmazsanız.
sevgi, emek ister.

gift

Peki bu yardımcı programlara örnek verebilirmisiniz.Ve nasıl kullanıacağı hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

ihtiyar said

Exe'yi çalıştırmak için wine vb. araçlar kullanılabilir. Yazıcınızı tanıtmak için başka yöntemler deneyin. Yazıcınızın modelini google.com.tr/linux'ta ve forumda arayın. Bulamazsanız buradan bize sorun. ;)

Yusuff

Yazıcının marka ve modelini yazsaydınız daha kolay olurdu sanırım.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

gift

yazıcının modeli  canon pıxma mp210 forumdan sürücüyü buldum ama elle kurma işini beceremedim.Onunla uğraşıyorum zaten şuan

kuleyni

mp540 a geçmden önce mp210 kullanıyordum.En son sürücü indirdiğim zaman hata vermişti.Galiba 2 tane .deb uzantılı dosya var.İlk önce bağımlılığı sağlamak için boyutu ufak olan .deb uzantılı dosyayı kurman gerekiyor.Yazılımları sorunsuz kurduktan sonra Sistem-Yönetim-Yazdırma yolunu izleyin.Yazıcı yapılandırmasını açın yani.Sonra sunucu sekmesinden yeniyi seçin yaz tarafta ufak bir menü daha açılır oradanda yazıcıyı seçin bağlama noktasına gelince serial port#1 gibi seçenek varsa onu seçin.Yaşadığınız bir sorun varsa onu yazarsanız daha çok yardımcı olabiliriz.

localhost

Terminal: Uygulamalar>Araclar>Ucbirim(terminal)

ubuntu 64 Bit icin bu driver : wget ftp://ftp.zedonet.com/tp2/turboprint_2.10-1_amd64.deb && sudo dpkg -i turboprint_2.10-1_amd64.deb
ubuntu 32 Bit icin bu driver : wget ftp://ftp.zedonet.com/tp2/turboprint_2.10-1_i386.deb && sudo dpkg -i turboprint_2.10-1_i386.deb Sonra Yazici kurulumunda driveri secip kullanabilirsin.

Kaynak: http://www.turboprint.de/printers_Canon.html

Linux LPIC1 - MCSA

gift

uçbirime  wget ftp://ftp.zedonet.com/tp2/turboprint_2.10-1_i386.deb && sudo dpkg -i turboprint_2.10-1_i386.deb  bunu yazdım.Şimdi ne yapmam gerekiyor?

emin_as

O komutları yazdıktan sonra entere basacaksın.

wget  internetten turboprint_2.10-..deb adlı dosyayı indirecek. İndirme bittikten sonra sudo dpkg  komutu ise indirilen sürücüyü sistemine kuracak. Sudo komutu çalışmadan önce şifre soracak, bu kulllanıcı hesabının şifresini yazdıktan sonra kuruluma devam edebilirsin.

gift

zaten enter a bastım dosyayı indirdi arkadaş yazmış ya yazıcı driverini kuracaksın diye bunu nerden yapmam gerekiyor.

emin_as

sudo dpkg -i turboprint ...  komutu kurulumu yapıyor.
Eğer bu komut hatasız çalıştıysa, Sistem > Yönetim > Yazdırma bölümünden yazıcını seçip ayarlayabilirsin.

terminalden
system-config-printer komutunu verebilrsin.

gift

terminalden
system-config-printer komutunu verdim şöyle bi sonuç çıktı ne diyor acaba

ihsan@ihsan-desktop:~$ system-config-printer
/usr/share/system-config-printer/system-config-printer.py:197: GtkWarning: GtkSpinButton: setting an adjustment with non-zero page size is deprecated
  self.xml = gtk.glade.XML(xml, domain = domain)

emin_as

system-config-printer  python ile yazılmış bir program, sanırım python kurulumunda eksiklik veya bir sorun var.

heartsmagic

Alıntı yapılan: gift - 02 Ağustos 2009 - 15:56:05
terminalden
system-config-printer komutunu verdim şöyle bi sonuç çıktı ne diyor acaba

ihsan@ihsan-desktop:~$ system-config-printer
/usr/share/system-config-printer/system-config-printer.py:197: GtkWarning: GtkSpinButton: setting an adjustment with non-zero page size is deprecated
  self.xml = gtk.glade.XML(xml, domain = domain)

Bütün çıktı bu kadar mı? Ayrıca aynı işlemi CUPS arayüzü ile de yapabilrisin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.