[Çözüldü] Elektrik kesildi Ubuntu açılmıyor?

Başlatan holywars, 27 Temmuz 2009 - 10:35:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

holywars

Cuma günü işten çıkmadan önce elektrikleri kesilmişti, ve biraz önce ubuntuyu açmak istedim (8.04) ama recovery modlar dahil hiç bir bölümden giremiyorum, eninde sonunda bu altdaki yazılar çıkıyor.

Live Cd'de yanımda değil ne yapmak lazım, yani bir elektrik kesintisinden doğan olaya bak yav:(

Alıntı Yap* An automatic file system check (fsck) of the root filesystem failed.

A manual fsck must be performed then the system restarted. The fsck should be performed in maintenance mode with the root filesystem mounted in read-only mode.

* The root filesystem is currently mounted in read-only mode

A maintenance shell will now be started.

After performing system maintanence shell and restart the system.

bash:no job control in this shell
bash:groups:command not found
bash:lesspipe:command not found
bash:command:command not found
bash:the:command not found
bash:dircolors:command not found
bash:command:command not found
bash:the:command not found
root@holywars-desktop:~#

localhost

Root bölümünü kontrol edemiyor. Büyük ihtimal dosyalarda bozulma olmus. Bu yüzden yeni bir kurulum yapmalisiniz. Asagidaki kod ise yararmi bilmiyorum. Bir deneme yapin.

sudo fsck /dev/root_bölümü
Linux LPIC1 - MCSA

DoKuZuNCuKaPI

Elektrik kesilmedi ama benzer sorunu bende üstteki arkadaşın verdiği komut ile hallettim.

holywars

KOmut işe yaramadı, ama nasıl olduysa eski komutlardan birisine bastım herhalde (hafızada galan yön tuşları ile) düğüm müğüm bişeyler yazıyordu devamlı her çıkana evet (e)'e basarak ilerledim ve restart sonrası düzeldi:)

Bu evet'ler yaklaşık 5 dk kadar sürdü..

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST