ubuntu 9.4 lampp sorunu

Başlatan damsizzz, 26 Temmuz 2009 - 13:29:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

damsizzz

ubuntu 9.4 ü sistemime 2 gün önce kurdum ve lampp çalıştırmam gerekiyor çalıştırmam zor oldu ama çalıştırdım asıl sorun lampp nin çalışmasında değil asıl sorun root olan yetkili kullanıcı lampp de phpmyadmin ve php leri barındırdığım bütün dosyaların yazılım iznini yani erişimini yasaklıyor ve bundan dolayı localhos/phpmyadmin yazdığım zaman işe yaramıyor bir dosyaya ulaşamadını söylüyor benim bu root un engellediği erişim yasaklarını kaldırmam lazım sağ tuş tıklayıp bir şekilde kaldırmayı deniyorum fakat tekrar eski haline geliyor şimdiden cevaplarınız için teşekürler anlatımımda bozukluk olabilir çünkü ubuntu da daha yeniyim...

bytan

http://localhost/phpmyadmin

Tıkladığın zaman ekrana gelen tam olarak nedir? Normal şartlar altında, kurulum sonrası hiç bir ayara gerek kalmadan çalışıyor olmalı.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

damsizzz

hocam şu anda internet cafede olduğum için tam olarak hatayı söyleyemiyorum ama hata bir dosyanın yazılamaz şekilde olduğundan bahsediyor ve bu dosya yazılamaz olduğu için phpmyadmin açılamıyor sadece hata geliyor ekrana.

utdmr

Alıntı yapılan: damsizzz - 26 Temmuz 2009 - 14:19:11
...bir dosyanın yazılamaz şekilde olduğundan bahsediyor...
Geçici olarak belki şöyle bir çözüm deneyebilirsin;sudo chmod 777 hangi_dosya_buBununla dosyayı herkes tarafından yazılabilir hale getirmiş olursun.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.