Bilgisayarın sebepsiz kapanması?

Başlatan agritux, 26 Temmuz 2009 - 00:35:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

agritux

Bazen torrent istemcisini açık bırakıp bilgisayar başından uzaklaşıyorum ve uzun süre ( 5 6 saat ) başına gitmiyorum. Kimse dokunmuyor. Bazen geri döndüğümde bilgisayar kapanmış oluyor. Bu olay transmission da , deluge de ve bugun vuze (azuerus) da da başıma geldi. Güç yönetimine de, torrent istemci ayarlarına da baktım fakat kapanması için (kendi açımdan) bir sebep bulamadım. Uzun indirme kuyruğu var, bitti de kapandı desem imkansızki o ayar zaten aktif değil. Güç yönetiminde öyle bir ayar dahi göremedim. Sorun nerede olabilir?

utdmr

everything.log'da bir ipucu vardır belki, veya torrent programlarının kayıtlarında?
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

agritux

Alıntı yapılan: utdemir - 26 Temmuz 2009 - 00:41:16
everything.log'da bir ipucu vardır belki, veya torrent programlarının kayıtlarında?

everything.log diye bir log dosyası yok sistemimde. Torrentin logları arasında kayda değer tek şey modemdeki portun açık olduğundan emin olun uyarısı.

utdmr

Alıntı yapılan: sessizce - 26 Temmuz 2009 - 00:48:41
everything.log diye bir log dosyası yok sistemimde.
Özür dilerim, araştırmamıştım, Ubuntu'da da mevcut olduğunu düşünüyordum, yani demek istediğim, kayıt dosyalarında kapanmadan önce neler denmiş?
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

agritux

Ne özürü est. :(
Loglara bakıyorum da daha bir şeye rastlayamadım

heartsmagic

Alıntı yapılan: sessizce - 26 Temmuz 2009 - 01:07:00
Ne özürü est. :(
Loglara bakıyorum da daha bir şeye rastlayamadım

loglarda kapanma vakitleri yazar. Tam o sıralarda ilgi çekici bir şey var mı diye bakınabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

AbkHaZiaN

Loglardan bir şey çıkmazssa kabloları kontrol et, yanık var mı diye. Güç kaynağında veya başka bir parçada da sorun olabilir.

Khan

Aynısı bende oluyordu. Ekrankoruyucudan, güç yönetimindeki her şeyi "Never(Hiç bir zaman)" yap. Hiç bir şey kapanmasın. Makina başından kalkacağın zaman monitörü elle kapatırsın.

agritux

Loglarda kayıt yoksa elektrikler kesilmiş olabilir mi :D

heartsmagic

Alıntı yapılan: sessizce - 26 Temmuz 2009 - 12:39:56
Loglarda kayıt yoksa elektrikler kesilmiş olabilir mi :D

Kesinlikle evet diyemeyiz ama ihtimaller içinde :)
Fakat her seferinde bu oluyorsa kesinti değildir sorun haliyle :D
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

localhost

@sessizce; Bilgisayarin karsisina bir tane Kamera koy kayit yapsin :) Aksam gelince kayiti tekrar izlersin :) Belki evdekilerden birisi bosuna elektirik harciyor diye kapatiyordur :)

Ek bir bilgi daha Voltajlarin düsmesi veya azalmasi etki edebilir.
Linux LPIC1 - MCSA

agritux

Olayı son yaşadığımda evde kimse yoktu :) Elektrik ve voltaj üzerine yoğunlaştım :)

utdmr

Alıntı yapılan: sessizce - 26 Temmuz 2009 - 15:06:02
Olayı son yaşadığımda evde kimse yoktu :) Elektrik ve voltaj üzerine yoğunlaştım :)
Dış etkenlerden mi işletim sisteminden mi kaynaklandığını belki de şu şekilde anlayabilirsin, GRUB menüsünde "c" ye basarsın ve senden komut bekler, bilgisayarı akşam o şekilde bıraktığında sabah kapalıysa, Ubuntu'nun değildir sorun :)
--