[Arşiv][Çözüldü] Ubuntuyu göçertmek gerçekten zor..

Başlatan DeFacto, 12 Mayıs 2008 - 20:58:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DeFacto

Geçenlerde arkadaşın ekran rezolasyonundaki bi sorundan dolayı xorg.conf ile kurcalaşmaya başladım. Son olarak kendi makinemde denemek istedim ve xorg.conf u güncelledim bir restart sonra pc ubuntuyu ilk yüklediğim hale döndü. Çıldırmış bir şekildeydim çünkü compiz filan hiç bir şey çalışmıyordu. Daha sonra xorg.conf dosyası dışında xorg.conf.2348558293 isimli bir dosya buldum (sayılar sallama tam olarak böyle değildi).Dosyayı açınca yüzümdeki gülümsemeyi kimse açıklayamazdı.Çünkü güncellediğim zaman eski xorgu saklamış ubuntu ağabeyim :D direk root olarak hesaba girdim ve default xorg u sildim ve o sayılının sayılarını sildim. Böyle bir şeyi xp de gercekleştirmiş olsaydım şimdiye formatı çekmiştim :D

ufuk_k

Evet değiştirlen metin dosyalarının bir eski hali sürekli saklanır, ancak bir kez daha değiştirdiğinizde en eskisini değil de en son sizin değiştirdiğiniz dosyayı bulursunuz. O yüzden ne olur ne olmaz herhangi bir önemli dosyada değişiklik yaparken:

sudo cp /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf_yedek diyerek yedeğini alıp;

sudo cp /etc/X11/xorg.conf_yedek /etc/X11/xorg.conf diyerek de yedeği aslının yerine tekrar koyabilirsiniz.

DeFacto

tavsiye için teşekkürler sonuç olarak eşşeği biz gene sağlam kazıga baglıyalım yani :D