ubuntu 9.0 ekran kartı

Başlatan olceyy_35, 24 Temmuz 2009 - 22:01:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

olceyy_35

arkadaşlar yeni bi linux kullanıcıyım .ubuntu 9.0 64 bit  le linuxa ilk adımımı attım .biraz araştırmadan sonra temel olarak yüklemem gereken programları kurdum ( amsn flash player vidyo oynatıcılar vb gibi ) .şu an bunlarda sorun yaşamıyorum .ama takıldığım bi nokta var .ekran kartını yüklümek istiyorum ki hoş yükleme gereği varmı onuda bilmiyorum program ekle kaldırdan  ekran kartım olan atiyi bulup yükledim ve ve bilgisayarı kapatım acmak istediğimde bi daha asla bilgisayar acılmıyor .ubuntunun yazısı cıkıyor cubuk doluyo ve sonra rengarenk bi ekran cıkıyo renkle birbirine girmiş ve asla ubuntu acılmıyor .bu durumdanda asla sistemimi kurtaramıyorum .daha doğrusu ekran kartıyla yaptığın hangi program hangi işlem olursa olsun sonuç bu oluyor .konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim .şimdiden teşekkürler 

olceyy_35

ilgin için teşekkür ederim ama ekran kartım x550 .konunun başındada x serisi için gecerli değil yazıyo )=

sabian

"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

olceyy_35

ilginiz ve yardımınız için cok teşekkür ederim .sonuç itibariyle ekran kartım x550 driver  uyum sorunu var.en kısa zamanda nvidia ya dönüş yapmam gerek

olceyy_35

arkadaşlar konuda bi gelişme oldu .bunu sizlerle paylaşmak istedim .bu yaşadığım  sorunu ubuntu 8.09 yükledim ve onda yaşamadım .şu an bi problem yok .

heartsmagic

Alıntı yapılan: olceyy_35 - 26 Temmuz 2009 - 20:45:18
arkadaşlar konuda bi gelişme oldu .bunu sizlerle paylaşmak istedim .bu yaşadığım  sorunu ubuntu 8.09 yükledim ve onda yaşamadım .şu an bi problem yok .

8.04 demek istedin sanırım. Evet eski sürümde ATI ile ilgili bazı sorunlar yaşanmıyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Khan

Bende de X550 var. Yüklediğin, kısıtlanmış sürücülerdir. Onlar da yeterli. Zaten ATI'nin kendisi dandik olduğundan daha fazlasını bulamazsın.

olceyy_35

evet arkadaşlar düzeltryorum 8.04 yükledim .onda ekran kartıyla ilgili problem yaşamadım .ama sonuç tibariyle en kısa zamanda  nvidia geçiş yapmam gerek