Bazı siteler firefox'ta sorunlu açılıyor.

Başlatan gunesimdenkac, 12 Mayıs 2008 - 16:29:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gunesimdenkac

Merhaba arkadaşlar.
firefox 3 beta 5'te bazı siteler sorunlu açılıyor ve menüleri kullanılamıyor.
örnek verecek olursak www.uludag.edu.tr öğrenci otomasyon sistemi kullanılamıyor. acaba eksik bişeyler mi var
yoksa sorun sitenin kendisinden mi kaynaklanıyor?Bu sorunu aşmanın bir yolu varsa yardım ederseniz sevinirim.

ufuk_k

Otomasyon diyerek eski öğrenci otomasyonu linkini kastediyorsanız onun firefox ile ilgisi yok, veritabanında/sitede sorun var, opera ile denedim.

gunesimdenkac

eski otomasyon değil yeni olanından bahsediyorum.
ie ile sorunsuz çalışıyordu ama şimdi sadece ubuntu kurulu napıcam şimdi ben? :-\

ufuk_k

Pop up olarak çıktığı için firefox blockluyor. Sayfayı açmaya çalıştığında firefox un üstünde (tabların altında) bir uyarı olacak. Oradan izin ver ya da allow diye bir seçenek var onu seçin. Firefox açmıyor diye bir şey yok ki.

gunesimdenkac

açmıyor demiyorum ki ben.popup a izin verdim ve sayfa açıldı.sisteme giriş yaptım ama sistemin menüleri işlemiyor.Hiç bir şekilde tıklanmıyor.

ufuk_k

Kusura bakmayın uludağ üniversitesinde okumayınca sisteme giriş yapacak kadar ileri gidemedim. Okuyan birinden cevap alacaksınız demek ki,  ya da başka tarayıcı ile deneyin (opera, konqueror).

gunesimdenkac

Alıntı yapılan: ufuk_k - 12 Mayıs 2008 - 18:02:17
Kusura bakmayın uludağ üniversitesinde okumayınca sisteme giriş yapacak kadar ileri gidemedim. Okuyan birinden cevap alacaksınız demek ki,  ya da başka tarayıcı ile deneyin (opera, konqueror).
Ne yazık ki operayla da olmuyor ufuk.
i explorer 6 kurmayı denedim wine'la  ''command line option syntax error. Type command /? for help'' uyarısını aldım.Tam bilmiyorum ama sanırım explorerı desteklemiyor.

ufuk_k

konqueror da deneyin. Ama galiba siteyi yalnızca ve yalnızca explorera göre yapmışlar, muhteşem bir zihniyet doğrusu hayran kaldım. Firefox ile ilgili bir yönlendirme bile yok, IE pop-up blockerını kapatmak ile ilgili bile 4 tane falan yönlendirme var.

Semih

e-okul ve benzeri sitelere bizde giremiyoruz.Firefox,Opera vb. açmıyor.Virtual Box'la Ubuntu üstüne Xp kurdum.Buradan idare ediyoruz.Umarız ki bu siteleri yapanlar tarayıcıları göz önünde bulundurur.Buyrun sırf farklı tarayıcı kullandığı için insanlar işlerini halledemiyor ya.Saçmalık.!
A.Semih Türk

heartsmagic

%10 ihtimal. Firefox'a User Agent eklentisini kurup IE gibi girmeye çalış, bakalım neler olacak.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sypro

Daha önce MEB ile ilgili bir denemede GreenBrowser diye bir tarayıcı ile sistem sorun çıkarmamıştı. Onu bir deneyin isterseniz. Wine ile çalıştırmanız mümkün. Explorer ile aynı çalışıyor nerdeyse. Biraz daha yuvarlak hatları var sadece:)

Olmazsa Maxhton ile de deneyebilirsiniz. O da işinizi çözecektir büyük ihtimal.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."