Önceki Sürüme Dönmek

Başlatan XRumer, 20 Temmuz 2009 - 23:56:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

XRumer

Jaunty kullanıyorum şu an ama ATI ekran kartı sorunum var ATı benim ekran kartıma olan desteği çekmiş ve Jaunty için yeni sürücü yayınlamıyor. Bu nedenle ya yeni ekran kartı almam gerekiyor ya da Ubuntu'nun 8.10 veya 8.04 sürümlerine dönmem gerekiyor. Ya da Mesa sürücüleriyle devam etmem lazım. Ben Ubuntu 8.10 ya da 8.04'e geri dönmeyi planlıyorum. fakat merak ettiğim şu 8.04 ve 8.10'un teknik desteği ne zamana kadar sürecek ve bu sürümler ne zaman yayından kaldırılacak Ona göre karar vereceğim de...
Bir de şu var: Bu iki sistemin 9.04'ten eksikleri nelerdir.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Temmuz 2009 - 00:14:00

Fikri olan yok mu

heartsmagic

8.04 LTS sürümdür. Masaüstünde Nisan 2011'e kadar desteği devam edecek.
8.10 ara sürümdür. Nisan 2010'a kadar desteği devam edecek.

En temel fark güncellikleridir. Haliyle son sürümlerde daha güncel paketler bulursun. Örnek paketimiz hal olsun.

Jaunty sürümü: 0.5.12~rc1+git20090403-0ubuntu1
Intrepid sürümü: 0.5.11-4ubuntu4
Hardy sürümü: 0.5.11~rc2-1ubuntu7

Bu seni ne kadar etkiler. Büyük çapta etkilenmezsin.
Ancak bazı durumlar var ki sürümler arasında bariz farklılık gösterir. Örneğin 8.04 sürümündeki kablosuz desteği ile 9.04 arasında dağlar kadar fark vardır, 9.04 ile ext4 kullanabilirsin gibi.

Bütün bunlar benim için çok da önemli değil diyorsan forumdaki bazı kullanıcılar gibi sen de 8.04 ile yola devam edebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

XRumer

Kablosuz ağ kullanmıyorum o sorun değil.
Ext 4 de olmayıversin ext 3 le yoluma devam ederim. Yeni ekran kartı için şimdi para dökeceğime iki yıl daha idare edeyim ikiy ıl sonra hem 8.04 hem de windows xp tarih olacak en azından iki yıl daha bu ekran kartıyla idare edebileyim.
Asıl merak ettiğim şu 9.04 de yapıp da 8.04 de asla yapamayacağım bir şey var mı

heartsmagic

ext4 gibi hadiselerin ve bazı programların son sürümlerini kullanmanın dışında elbette hayır, yok.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

XRumer

çok teşekkür ederim.
Aslında mesa sürücüleri de işimi görüyordu ama kardeşimi windowstan kurtarabilmek için Ubuntuya oyun yüklemem gerekiyor işte bu noktada sorun çıkmaya başladı.
Öyleyse ben hemen 8.04'ü indirip deneyeyim.