ram yükseltmek

Başlatan keylog, 20 Temmuz 2009 - 16:47:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

keylog

hepinize selamlar arkadaşlar,
ben geçen hafta laptopuma 2 adet 2gb lık ddr2 667 mhz kingston ram aldım. İçindeki 2 adet 1gb lık samsung marka ramleri çıkarıp yeni aldıklarımı taktım.. Sistem rami 4gb olarak gördü, memtest ile test yaptırdım pass verdi, (hoş pek anlamıyorum kendi kendine 1 saat çalışıyor işte =)), neyse bu 4gblık rami kullandıgım günlerde buradan sizi sürekli rahatsız ettiğim şekilde sistem sürekli açılışta fsck'i manual olarak başlatmamı istiyordu, bi süre sonra hatalardan ötürü açılamayacak hala geliyordu, şimdi geri 2gblık ramlerimi taktım ve sorunsuz çalışıyor gözüküyor.. Acaba bu ramlerin ne hatası olabilir, bunu nasıl anlayabilir neyle test edebilirz?..
İyi günler...

heartsmagic

İlk olarak teker teker takıp dener misin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

keylog

hocam güzel demişsinde bu iş için her rama 1 günümü ayırmam gerekir :( daha kolayı yok mudur?

heartsmagic

Alıntı yapılan: keylog - 20 Temmuz 2009 - 23:08:29
hocam güzel demişsinde bu iş için her rama 1 günümü ayırmam gerekir :( daha kolayı yok mudur?

Varsa da ben bilmiyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

keylog

sağolun hocam ben bir bakayım o zaman..

Ertan ERBEK

yanlış hatırlamıyorsam fsck disk ile ilgili sorunlara istinaden çalıştırılan bir sistem ve pek ramle alakası yok. Elbette ramlerin sorunlu olmasında dolayı bilgi okuma yada kopyalama sorunlarıda yaşıyor olabilirsin. Ama 4GB ram kullanacaksan belkide linux coreu yükseltmen, değiştirmen ya da yeniden yüklemen gerekebilir. Hatta bu kapasite bulunan bir ram miktarı için bigmem versiyonunu tavsiye ederim.

Elbet bir gün bende Linux cuyum diyeceğim.

Başkalarının bilmediği bilgi, bilgi değildir. Bilgini paylaşmak için SUDO ya katkılarını bekliyoruz.

keylog

hocam dediklerinizin hepsini yaptım ancak bi sonuca ulasamadım, her gün işletim sistemi kurmaktan bıktığım için 2 hafta önce 64 vistayı kurdum hiçbir sorunum yok o günden beri ancak linux ortamına geri dönmek istememe rağmen, ubuntu kurmaktan korkuyorum acaba pardus mu denesem diye düşünüyorum..

xxx3

Alıntı yapılan: keylog - 01 Eylül 2009 - 23:02:37
hocam dediklerinizin hepsini yaptım ancak bi sonuca ulasamadım, her gün işletim sistemi kurmaktan bıktığım için 2 hafta önce 64 vistayı kurdum hiçbir sorunum yok o günden beri ancak linux ortamına geri dönmek istememe rağmen, ubuntu kurmaktan korkuyorum acaba pardus mu denesem diye düşünüyorum..
64 bit vista kurdunuz ve yeni ram'lerinizle sorunsuz kullanıyorsunuz doğrumudur  :D Eğer doğruysa 64 bit ubuntuyu deneyebilirmisiniz.

keylog

hocam zaten 9.04 e geçtiğimden beri 64 bit ubuntu kullanıyordum...

xxx3

Anladım böyle bir sorun yapması gerçekten garip  ???

keylog

hayır bu durumu report edebileceğimiz bir link rica etmiştim sizden başka bi başlıkta ama o konu silindi heralde bulamıyorum onu varsa böyle bir yol bildirelim çözüme gidsin geliştiriciler...

xxx3

Şurda rapor hazırlama ve gönderme ile ilgili link işinizi görmesi lazım

http://www.ubuntu.com/community/ReportProblem