packages.ubuntu.com

Başlatan yvz, 19 Temmuz 2009 - 17:45:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yvz

packages.ubuntu.com adresine sabahtan beri ulaşamıyorum. Ne zamandır işim düşmemişti bugün bir bakmam gerekti giremiyor doğrudan. Benim bağlantıda filan mı bir sorun var yoksa adres mi değişti? Haberiniz var mı durumdan?

ebubekirs

Ben de denedim, açılmıyor site şu an
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

erginemr

Amacınız bu sitede aramak yapmak değil de bir paket indirmekse; aşağıdaki komutla, ismini verdiğiniz paketi ev dizininize indirebilirsiniz:
aptitude download paket_ismi

ihtiyar said

Eğer arama yapmak ise;

aptitude search paket_ismi

komutunu kullanabilirsiniz.

Yusuff

İnsan kurban olur Ubuntu'ya :) Her dağıtımın paketleri bulunmuyor. Dün vlc rpm aradım bulamadım bir türlü. Bulduklarım da Mandriva'ya uymadı. Çok şükür kolay bir yol buldum onunla taşıyorum artık.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

Contempt

Alıntı yapılan: yusufsan21 - 19 Temmuz 2009 - 19:52:58
İnsan kurban olur Ubuntu'ya :) Her dağıtımın paketleri bulunmuyor. Dün vlc rpm aradım bulamadım bir türlü. Bulduklarım da Mandriva'ya uymadı. Çok şükür kolay bir yol buldum onunla taşıyorum artık.
Mandriva deposunda Vlc bulunmakta olan işinizi görmüyormuydu?
Herşeye Rağmen...

Yusuff

Alıntı yapılan: Contempt - 19 Temmuz 2009 - 20:57:46
Alıntı yapılan: yusufsan21 - 19 Temmuz 2009 - 19:52:58
Mandriva deposunda Vlc bulunmakta olan işinizi görmüyormuydu?

Başka bir dağıtım hakkında konuşmak ne kadar doğru bilmiyorum ama biz kardeşiz herhalde bir şey olmaz. :)

Şöyle oldu: Bir arkadaşım Mandriva kullanıyor ve internet bağlantısı yok! Ona bazı multimedya programlarından bazılarını götürmem gerekiyordu.

Şöyle hallettik: Kullandığım Mandrivada arkadaşıma götürmek istediğim programları yükledim ama urpmi'den sonra --noclean yazdım. Böyle yapınca sistem, kurulumdan önce indirilen paketleri bir yere depoluyor. Ben de bu paketleri usb'ye attım. Arkadaşımın sisteminde yerel bir depo oluşturdum. Bu paketleri oraya yapıştırdım. #urpmi vlc dedim yüklendi. :)

Her geçen gün Linux'u daha çok seviyorum. İnşallah bir gün bitmez.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068