[Çözüldü] ağ bağlantı sorunu

Başlatan influanza99, 19 Temmuz 2009 - 16:11:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

influanza99

selamlar.aynı pc de farklı partisionlara hem windows hem de 9.04 kurdum. pc açılışında istediğimi başlatıyorum. sorunum windowsla internet bağlantımda hiçbir sorun yada kesinti olmamasına rağmen ubuntuyu kullandığımda ilk açılışta internete rahat bir şekilde bağlanıyorum fakat 5-6 dakika sonra ağ bağlı gözüktüğü halde internete bağlanamıyor. bağlantıyı yeniliyorum bağlanıyor yine 5-6 dakika sonra aynı sorunu veriyor. internete kendi ağımızdan sabit ip vererek bağlanıyoruz. sorun sizce ne olabilir?

localhost

Baglanti koptugunda modeme ping atmayi calisin. Ethernet karti modemle iletisimi kesiyormu ögreniriz.

Ping icin : ping modemin_ip
Linux LPIC1 - MCSA

kuleyni

Bende de bu tip sorunlar oluyordu ön tanıml gelen network manager'ı kaldırıp wicd kurduktan sonra düzeldi.Wicd kurmak için paket yöneticisinden arama yapın programı kurduğunuz zaman kendisi zaten ön tanımlı gelen network manager'ı kaldırıyor.Ubuntunuzu yeniden başlatın.Kullanımı gayet basit ve güzel.

influanza99

Wicd kurarak sorun çözüldü yardım için çok teşekkür edrim. aklıma takılan ise diğer türlü yani wicd kurmadan önce neden kopmalar oluyordu?

kuleyni

Nedenini tam olarak bilmiyorum ama bunun nedeni sistemde yapılan değişiklikler olabilir.network manager kullanırken hatalar alıyordum hatta modem kendi kendine yeniden başlıyordu reset atınca sorun düzelmişti ama bir kaç hata daha verince wicd kurdum.