harici disk ulasamaiyorum

Başlatan vatansiz, 18 Temmuz 2009 - 01:03:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vatansiz

merhaba arkadaslar ubuntu 9.04 ile wairles baglantisi ile sürekli sorun yasadim forumda arkadaslarin tavsiyesi üzere wicd kurdum. wicd ile baganabildim ama ben bilgisayarin basinda degilken makina kendisini dinlemeye aldiginda baglanti kopuyordu forumda sordum bunun bir bug odugunu söylediler. bende baska arayislara girdim fedora 11 indirip kurdum baglantida bir sorun olmadi donanimi hepsini tanidi hakkini vermek lazim gercekten güzel ama gel gör, ki ben alisamadim rpm, li linux,lara. sabayon kullanmayi denedim paket yönetici ile bir türlü anlasamadim, anlayacaginiz tilkinin dönüp dolasacagi kürkcü dükkani derler. bende tekrar ubuntu 9.10 beta 2 kurdum kurulum esnasinda bayagi ugrastirdi, acemilik isin icine girince en ufak bir sorunuda insan ne yapacagini sasiriyor yada acemilikten kaynakli yanlis seyler yapip isin icinden cikilmaz hale getiriyor. neyese su anda ubuntu 9.10 kurulu baglanti sorunu yok ama baska bir sorunum var makinada windows ve ayretten ayirdigim ntfs bölümüne ulasamiyorum. menü kisminda harici diskler gözüküyor üzerine tikladigimda söyle bir hata aliyorum

(DBus error org.freedesktop.DBus.Error.NoReply: Message did not receive a reply (timeout by message bus)

yardimlarinizi bekiyorum selamlar basarilar.

localhost

sudo apt-get install ntfs-config programi kurun. Tekrar terminalde sudo ntfs-config Komutunu verin. Cikan ekran disklerin adlarini girin ve onaylayin. Hata tekrarlanirsa hatadan anladigim DBUS baglanti icin zaman asimina ugruyor. Bu hatalar düzeltilir ama siz BETA sürümü kullandiginiz icin düzeltmeler uzun süre gecikebilir.
Linux LPIC1 - MCSA

vatansiz

dediginiz gibi denedim ama yine ayni hatayi aliyorum livecd olarak actigimda bir sorun yoktu yani diger disk bölümlerine sorunsuz baglanmisti

localhost

Bu konuda nasil yardimci olabilirim bilmiyorum. Internette birkac arama yaptim. Ubuntu 9.10 da aldiginiz hata BUG olarak gecilmis.

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/gvfs/+bug/387548
Linux LPIC1 - MCSA

vatansiz

arkadaslar ne olacak benim bu halim ubuntu 9.04 kuruyorum wairles sorunu cikiyor cözüm yok BUG, ubuntu 9.10 kuruyorum wairles sorunu yok bu seferde ntfs ve fat bölümlerine ulasamiyorum cözüm yok BUG, ne yapayim bir fikir verin. fedora,da sorun yok ama bir türlü alisamadim. bu isin baska bir cözümü yokmu yani su disk bölümlerine ulamanin baska bir yolu. selamlar.