Cd-Rom sürücüyü ubuntu görmüyor

Başlatan KURTAY, 07 Mart 2008 - 14:36:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KURTAY

CD Rom sürücüyü pc'ye bağladım ancak Ubuntu göremedi ve
mount: special device doesn't exist diye mesaj çıkıyor Cd-Rom'a ulaşmaya çalışınca.Nasıl Ubuntu'nun görmesini ve çalıştırmasını sağlayabilirim?
Kısıtlanmış sürücü yöneticisine girmeye çalışıyorum ancak gelmiyor yönetici penceresi.

heartsmagic

Bu cd-rom nasıl cd-romdur? Kısıtlanmış sürücü CD sürücü ile alakalı değildir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

KURTAY

heartsmagic

Normal taktığın cd-rom'u Ubuntu'nun rahatlıkla görmesi lazım. O nedenle sordum nasıl cd-romdur diye.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

KURTAY

Lg marka cdrom sürücü, herşey doğru ancak birşekilde göremedi

Sypro

jumper ile ilgili bir sorun olabilir mi?
sorun görmemesi ise aklıma bir tek bu geliyor.

ayrıca kısıtlanmış sürücü yönetimi ile ilgili de aklınızda bir şey kalmaması için onu da açıklayayım.

kullandığınız sistemi Türkçe (ya da ingilizce dışında herhangi bir dil) ise Kısıtlanmış Sürücü Yönetimi penceresine ulaşamazsınız. dil paketleri ile alakalı bir sorun var. aşağıdaki kodları terminal ekranına girdikten sonra tekrar deneyin, bir sorun kalmayacaktır.

sudo cp /usr/share/locale-langpack/tr/LC_MESSAGES/restricted-manager.mo /usr/share/locale-langpack/tr/LC_MESSAGES/restricted-manager.mo.yedek

sudo rm /usr/share/locale-langpack/tr/LC_MESSAGES/restricted-manager.mo

sudo cp /usr/share/locale-langpack/en_GB/LC_MESSAGES/restricted-manager.mo /usr/share/locale-langpack/tr/LC_MESSAGES/

sudo ile başlayan her kısmı tek bir satır olarak girin ve enter'a basın.

ama sizin sorununuz yani rom görünmemesi durumu onunla alakalı değil. jumperları bi kontrol edin.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."