SBS tercihlerine giremiyorum.

Başlatan kemaltahir, 16 Temmuz 2009 - 21:03:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kemaltahir

arkadaşlar ubuntudan firefox ile http://e-okul.meb.gov.tr/SinavIslemleri/BasvuruIslemleri/OKSTERCIH/SNV00008.aspx sitesine girdiğimde gerekli alanları doldurdğumda altta giriş var ona tıklıyorum tercih safyası açılacağı yerde giriş kodu yazanterdeki rakamlar kayboluyor. xp de denedim olmadı ubuntu da denedim olmadı. Başka bir cafeden giriyorum oluyor kafayı yemek üzereyim. Lütfen yardım edin. kpss tercih sayfalarına giriyor herşeye giriyor ona girmiuor. Acaba modemle le mi ilgili, internetten biraz araştırdım firmware güncelleme falan diye ama bilmiyorum. Nasıl çözebilirim.

sabian

kardeş "ubuntu-restricted-extras" paketi yüklü mü? ya da java çalıştıran herhangi bi eklenti!   bunların eksikliğinden olabilir? eğer form java'yla oluşturulmuşsa ve yüklü değilse sıkıntı çıkarabilir... animasyon veya rakamlar flashla alakalıdır, flash playeri güncellemen gerekebilir. Eğer  "ubuntu-restricted-extras" paketi yüklü değilse yüklemende fayda var...
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

maxxblade

ferret

Bu sabah yeğenimin tercihlerini gireceğim sırada aynı sorunla karşılaştım. Bence kullanıcının elinden gelen bir çözüm yolu yok, sitenin kodlanmasıyla alakalı diye düşündüm. Internet Explorer ile girince sorun yok.

Windows XP'de de Firefox yerine IE kullanırsan problemin çözülecektir. Sen yine de tarayıcıların önbelleklerini boşaltırsan iyi edersin...

Kolay gelsin.

edit: dewrim2 ve kemaltahir'in önerileri benimkinden daha efektif olabilir, Ubuntu'yu terketmeye gerek duymaman bakımından.

egitimist

e-okul sayfaları sadece windows işletim sistemleri altında çalışıyor. Tercihlerini okulundan yaptırabilirsin. Yarın son gün.

kemaltahir

gerçekten çok enteresan, formatlayıp windows u yeniden kurdum hiçbişey dokunmadan firefox yükledim hata aynen devam ediyor, ie ile girdim sorun halloldu ama formatlamadan önce de ie ile girmiştim yine aynıydı. İE nin hangi özelliği ise artık.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Temmuz 2009 - 22:49:10

tşekkür ederim bilgileriniz için, bu arada kardeşimin tercihine girdim onaylanmış. anlamadım ufak bir değişiklik yapcaktım okula gitmedik bişey yapmadık neden onaylanmıştır ki

Geany

Keşke formatlamadan önce Opera ile deneseydin. Bende firefox ile üniversitelerin bazı bölümlerinde hata alıyordum. Opera ile sorun kalmamıştı. Şuan ikisinide kullanıyorum.  :)

kemaltahir

opera ile de denedim yine aynıydı. ama formatlamadan önce İe8 ile neden açmadı hala anlamış da değilim.

egitimist

Alıntı yapılan: kemaltahir - 16 Temmuz 2009 - 22:56:28
opera ile de denedim yine aynıydı. ama formatlamadan önce İe8 ile neden açmadı hala anlamış da değilim.

ie8 ile sorunsuz çalışıyor. Onlarca öğrencimin sbs tercihlerini ie8 ile yaptım. Sisteminde muhtemelen başka bir sorun vardır. Umarım güzel bir orta öğretim kurumuna yerleşirsin.

Tercihler konusunda bir hatırlatma yapayım. 2. ve sonraki yerleştirmeye başvururken yeniden tercih yapamayacaksın. 2. yerleştirmeye başvurursan 1. yerleştirmede kazandığın okulu kaybedeceksin. Kılavuzu incelemeni, tercihlerini dikkatlice yapmanı öneririm.

utdmr

E-Okul'a bağlanıp notlarımı görebiliyorum ben Firefox ile, ancak sınav kaydı konusunda bilgim yok.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

kemaltahir

Alıntı yapılan: egitimist - 16 Temmuz 2009 - 23:10:37
Alıntı yapılan: kemaltahir - 16 Temmuz 2009 - 22:56:28

ie8 ile sorunsuz çalışıyor. Onlarca öğrencimin sbs tercihlerini ie8 ile yaptım. Sisteminde muhtemelen başka bir sorun vardır. Umarım güzel bir orta öğretim kurumuna yerleşirsin.

Tercihler konusunda bir hatırlatma yapayım. 2. ve sonraki yerleştirmeye başvururken yeniden tercih yapamayacaksın. 2. yerleştirmeye başvurursan 1. yerleştirmede kazandığın okulu kaybedeceksin. Kılavuzu incelemeni, tercihlerini dikkatlice yapmanı öneririm.

peki tercih listem onaylanmış, bana sorulmadan; değişiklik yapcaktım ne olaca peki ?

egitimist

Okul Müdürlüğü'ne dilekçe ile başvuracaksın. (Veli tarafından imzalanmış olacak.) Okul müdürlüğü de kendi onay sayfalarından "Düzeltme için aç" seçeneğini seçecek. Sen de aynı şekilde tercihlerini yeniden yapıp kaydedip onay için okuluna müracaat edeceksin.

andydufy

arkadaşlar meb in sundugu hizmetlerin hiçççbirisi explorer haricinde çalışmıyor.
Bu yüzden tavsiyem playonlinux kurun ve bunun üzerinden internet explorer 6 yı kurun. aksi takdirde meb'in uygulamalarını çalıştıramazsınız.
Ne zaman yalnızlık sonsuza giderken hayatın limitini alsam hep sensizlik çıkıyor :(

sabian

bua rada bir şey daha, daha önce denk gelmiştim... O da devlet sistemleri özellikle firefox'u desteklemiyor ve sadece ie ile iletişim sağlanıyor. bunu da göz önüne almalısın. Bunun için sanırım "wine" ile "ie" kurabilirsin. Kuruluyor mu bilmiyorum ama denemekte fayda var.

Alıntı Yaparkadaşlar meb in sundugu hizmetlerin hiçççbirisi explorer haricinde çalışmıyor.
Bu yüzden tavsiyem playonlinux kurun ve bunun üzerinden internet explorer 6 yı kurun. aksi takdirde meb'in uygulamalarını çalıştıramazsınız.
bunu da göz ardı etmeyin. Devlet siteleri bazı özellikleri firefox'u desteklemiyor.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

AbkHaZiaN

Forumda ie4linux şeklinde aratıp @erenin anlatımını uygulayın devlet siteleri sorunsuz çalışıyor.

andydufy

internet explorer ile meb'e girmek gerekiyor. fakat ben konqueror ile bir şey denemiştim olmuştu.şöyleki: konqueror programında başka bir web tarayıcısı şeklinde görünmesini sağlayan bir özellik var (ismi aklıma gelmedi). ben bu özelliği kullanıp verdigi seçeneklerden "internet exlorer 6" yı seçip, meb'in e-okul modülüne giriş yaptım hatta bir yere kadar ilerledim fakat anımsadıgım kadarıyla ögrencilerin notlarını girdikten sora kaydetmek istedigimde butona basılamamıştı. Böyle de bir durum var . Bilgilerinize...
Ne zaman yalnızlık sonsuza giderken hayatın limitini alsam hep sensizlik çıkıyor :(

egitimist

Konqueror'la da denedim. Raporlar ve bazı bağlantılar çalışmıyor. Kendimi google bot, msn bot olarak gösterdim yine olmadı. ie6-7-8 de bile ilsis ve e-okulu ilk açtığınızda 2 farklı activeX denetimi bir de cristal report eklentisini yüklemenizi istiyor. 1-2 dakika süren bu işlemi yapmadan e-okul ve ilsise girilemiyor.

garafatma

ActiveX sadce internet explorer'da çalıştığı için firefox ile herhangi bir işletim sistemiyle açamazsınız, ubuntu, XP, fedora, redhat, suse fark etmez.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010