msnde karşı tarafın cam görüntüsünü alamıyorum

Başlatan wallkan, 16 Temmuz 2009 - 02:00:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wallkan

arkadaşlar karşı taraf bana webcam'ini açtığında göremiyorum bağlantı kapatıldı diyo
ben ona istek gönderiyom yien webcam oturumu kapatıldı diyor. ne yapmam lazım

ihtiyar said

Alıntı yapılan: wallkan - 16 Temmuz 2009 - 02:00:57
arkadaşlar karşı taraf bana webcam'ini açtığında göremiyorum bağlantı kapatıldı diyo
ben ona istek gönderiyom yien webcam oturumu kapatıldı diyor. ne yapmam lazım

Hangi MSN yazılımını kullanıyorsunuz?

wallkan

heartsmagic

Amsn haricinde kamera çalışıyor mu? Örneğin Peynir ile.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

wallkan

bende webcam yok sadece karşı taraf webcam açtığında ben görmüyorum

bytan

Modem de port açtın mı?

Amsn -> Hesap -> Seçenekler -> Bağlantı yoluyla port numarasını ayarlayabilirsin ve ona göre de modemden bir port açabilirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

wallkan

port numarası var ve normal gibi görünüyor çünkü dosya aktarımında sorun olmuyor fakan şöyle bi yazı var:
güvenlik duvarı ya da yönlendirici (router) ardındasınız

bytan

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

wallkan

agritux

Bende de aynı sorun var.

Bir alt soru olarak; amsn yi direk kurduğum gibi kullanıyorum. Port ile filan oynamadım. Dosya aktarımı eziyet oluyor. Çok yavaş. Acaba bununla bir alakası olabilir mi? Pidginde emesene de de aynı durum mevcut.

Kamera da aynı sorun bende de var.

localhost

Bu aralar Ubuntu stabil gitmiyor arkadaslar haberiniz olsun. AMSN olayi bende de ayni. Kameram filan yok ama önceleri görüntü alabiliyorken simdik alamiyorum. Bendeki bir kac sorun söyle. DKMS ATI sürücüsünü bazen aktif edemiyor. Firefox kendi kendini kasiyor. Bir süre sonra eski haline dönüyor. Bunun gibi acayip seyler cikmaya basladi....
Linux LPIC1 - MCSA

wallkan

bende de firefox arada kasıyor ve sonra geri geliyor, artık format atmayı düşünüyorum.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: wallkan - 18 Temmuz 2009 - 04:38:31
bende de firefox arada kasıyor ve sonra geri geliyor, artık format atmayı düşünüyorum.

Formatın çözüm olacağını sanmıyorum, sıfır kurulumda da benzer sorunlar yaşanıyor. Bir süre sonra daha kararlı hale gelecektir diye düşünüyorum.

agritux

Ben çok ilginç sorunlar yaşıyordum. Ext4 den ext3 e, Jaunty den Hardy e geçtim. Şu an stabilite konusunda hiçbir sorunum yok.

bytan

Dosya aktarımı ve kamera görüntüsü doğrudan port sorunu. Portu açıp denediğinizde farkı göreceksiniz.

PF @ ST

wallkan

ben de port açık galiba 6891 yazıyor fakat portu dene dediğimde güvenlik duvarı ya da yönlendirici ardındasınız diyor. sorun buysa bunu nasıl halletcem.

bytan

Portunuz kapalı. Modem arayüzüne ulaşarak bunu yapabilirsiniz.

PF @ ST

wallkan

biraz tarif eeder misin nasıl yapılacağını, modem arayüzüne nerden ulaşcam ve orda ne yapmam gerekçek?

galot

Alıntı yapılan: wallkan - 18 Temmuz 2009 - 22:04:17
biraz tarif eeder misin nasıl yapılacağını, modem arayüzüne nerden ulaşcam ve orda ne yapmam gerekçek?
Google'da modemin markası, modelini yazıp port açma diye aratırsanız ulaşabilirsiniz...

ihtiyar said

Alıntı yapılan: wallkan - 18 Temmuz 2009 - 22:28:55
saol

Bu arada bir de Forum Kuralları'na göz atarsanız güzel olur. Türkçe'nin düzgün kullanılmasına çok dikkat ediyoruz ;)