[Arşiv][Çözüldü] Ubuntu kurulumu hakkında?

Başlatan batuhane, 11 Mayıs 2008 - 14:26:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

batuhane

Acayip bir Ubuntu meraklısıyım yalnız daha hiç ubuntu deneyimi yaşamadım lütfen Ubuntu kurulumu hakkında yardımcı olun birde ücretsiz Ubuntu dvdsi nerden bulurum?

#"Lütfen", "Acil", "Hemen", "Yardım" şekilde başlık açmayın lütfen. Ayrıca her bilmediğinizi doğrudan sormadan önce araştırma yapmanızı şahsım adına öneririm.

ufuk_k

Biraz sakin olun bence, panik yapmaya gerek yok. Bu forumda "acil" yazmasanız da insanlar size yardımcı olacaktır. Ubuntu cdsini www.ubuntu.com içinden indirebilirsiniz. Forumu araştırın, kurulum, yükleme, program kurulumları ile ilgili bir çok bilgi var. Daha sonra sorununuz olursa yardımcı oluruz.

munirekinci

http://heartsmagic.linux-sevenler.org/W.K.L.N.Y.pdf

Düzeltme: Rehber 7.10 için hazırlanmıştır ancak kurulumu 8.04 ile hemen hemen aynı olduğu için bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

batuhane

pardon ben linux işletim sistemlerinin acayip hevesliyim ve meraklısıyım heyecanımı mazur görün zaten doğru bir şekilde kullanabilmek için araştırıyorum nasıl kurulur nasıl çalıştırılır diye bilmeden yanlış bişey yapmışım galiba pardon özür dilerim...

Semih

Alıntı yapılan: batuhane - 11 Mayıs 2008 - 14:58:03
pardon ben linux işletim sistemlerinin acayip hevesliyim ve meraklısıyım heyecanımı mazur görün zaten doğru bir şekilde kullanabilmek için araştırıyorum nasıl kurulur nasıl çalıştırılır diye bilmeden yanlış bişey yapmışım galiba pardon özür dilerim...

Sadece panik olma arkadaşım evet Linux gerçekten heyecan verici:)
A.Semih Türk

munirekinci

Giriş seviyesi için hazırlanmış onlarca döküman var. Sadece bu forumda Ubuntu kurulumunu anlatan rehber hazırlamış 3-4 kişi var. Araştırarak birçok şeye ulaşabilirsiniz.

Benim önerim;
Önce Ubuntu'yu kurun.
Daha sonra bilgisayarı kullanma amacınıza göre ihtiyaçlarınızı belirleyip, Ubuntu'ya ihtiyacınızı karşılayacak şekli verin.

Bu iki aşamadada takıldığınız noktaları öncelikle araştırarak (bu sizin adınızada faydalı, zira daha önce cevaplanmış bir başlığı okumadan, aynısını sormanız zaman kaybettirir) forumda sorabilirsiniz.

munirekinci