[Çözüldü] Gimp açılmıyor

Başlatan neruda, 15 Temmuz 2009 - 02:27:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

neruda

Merhaba Gimp bir türlü açılmıyor.Ekle-Kalldır ve Synaptic den bir kaç kez kurdum kaldırdım yinede açılmıyor.Bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim.
Selam
Güneş göçtü bir mülkün yıkılan tahtı gibi.
Ufuklar kararıyor yurdumun bahtı gibi.

Nazım Hikmet

utdmr

Konsoldan "gimp" komutu ile çalıştırdığınızda bir hata çıktısı alıyor musunuz?
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

neruda

mustafa@mustafa-desktop:~/Belgeler$ gimp
/usr/local/lib/gimp/2.0/plug-ins/print: error while loading shared libraries: libgimpprint.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory

(gimp:7084): LibGimpBase-WARNING **: gimp: wire_read(): error
mustafa@mustafa-desktop:~/Belgeler$

şu şekilde bir mesaj aldım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Temmuz 2009 - 02:35:17

konsoldan çalışıyor

Nazım Hikmet

utdmr

Ubuntu forums'ta, http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=825345 nolu başlıkta araştırılmış bu konu. http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=5250924&postcount=8 mesajında da birisi bunu gimp-print'i derleyerek çözdüğünü söylemiş, her ne kadar gimpshop için olsa da gimp için de çalışacaktır sanırım.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

neruda

İlgine teşekkürler ben gimp kuruluyken birde gimpshopu kurmuştum gimpshopu kaldırınca sorun düzeldi.
Selam

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Temmuz 2009 - 03:04:23

Çözüldü

Nazım Hikmet