[Çözüldü] Permission denied - Kopyalama Yapamıyorum

Başlatan LogSgLe, 14 Temmuz 2009 - 17:03:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

LogSgLe

Bilgisayarıma girip hdd ye girinCe içinde hiçbir şey yapamıyorum dizin de olusturamıyorum bir dosya da yapıstıramıyorum. Permission denied hatası veriyor ubuntu 9,04 kullanıyorum nasıl çözebilirim bu sorunu.Ayrıca 3. kurusumda biraz normal calısmaya basladı ubuntu bu surum de mi sorun var acaba anlamadım 8.10 ii di ...

bytan

sudo nautilus

ile yazmaya çalıştığında ne oluyor? Okuma yazma hakkı verdin mi o bölüme?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

xxx3

Alıntı yapılan: LogSgLe - 14 Temmuz 2009 - 17:03:01
Bilgisayarıma girip hdd ye girinCe içinde hiçbir şey yapamıyorum dizin de olusturamıyorum bir dosya da yapıstıramıyorum. Permission denied hatası veriyor ubuntu 9,04 kullanıyorum nasıl çözebilirim bu sorunu.Ayrıca 3. kurusumda biraz normal calısmaya basladı ubuntu bu surum de mi sorun var acaba anlamadım 8.10 ii di ...
Cd yi hatalar için denetledinizi dediğinize göre 9.04 sıfırdan kuruyorsunuz belki cd nizde bir sorun vardır 9.04 sürümünde sizinki gibi durumla karşılasılmadı yani öyle bir hataya rastlamadım

bilge

Yazdığınız kodun başına sudo eklerseniz root olarak kopyalama işlemini yapabilirsiniz.

LogSgLe

Alıntı yapılan: bytan - 14 Temmuz 2009 - 17:10:57
sudo nautilus

ile yazmaya çalıştığında ne oluyor? Okuma yazma hakkı verdin mi o bölüme?

bu komutdan sonra düzeldi erişim haklarındaki gölge de kalktı teşekür ederim.